Свириденко Юлія Анатоліївна
- Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України
Досьє
2008 – 2009 рр. – економіст з фінансової роботи Українсько-андоррського спільного підприємства АТ «АМП», оцінювач Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації, заступник директора ТОВ «Еко-Втор».
2009 – 2011 рр. – пройшла повний курс бухгалтерського обліку у Київській школі ринкової економіки, закінчила курси при Фонді державного майна України, пройшла серію тренінгів з оцінки землі у Київському міжнародному інституті бізнесу.
2011 – 2015 рр. – голова Постійного представництва м. Чернігів у м. Усі (Китайська Народна Республіка), заступник директора заводу з виробництва поліефірного волокна.
Травень 2015 р. – радник голови Чернігівської ОДА.
Серпень 2015 р. – начальник Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА.
2016 – 2017 рр. – закінчила низку закордонних навчальних програм: Німецька академія управління Нижньої Саксонії, Європейська академія Берліну, Шведське агентство з питань міжнародного розвитку.
Вересень 2017 – 2018 рр. – заступник, виконувач обов'язків голови Чернігівської ОДА.
Березень – вересень 2019 р. – директор ТОВ «Сідко Україна».
2019 – 2020 рр. – заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
22.12.2020 – 04.11.2021 рр. – Заступник Керівника Офісу Президента України.
З 04.11.2021 р. – Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України.
Освіта
Київський національний торговельно-економічний університет, 2008 р., спеціальність «Менеджмент антимонопольної діяльності». Аспірантура Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю «Економіка та управління національним господарством».
Новини
Держстат зафіксував зростання реального ВВП України у першому кварталі 2023 року по відношенню до четвертого кварталу 2022 року.
Кабмін очікує на офіційну комунікацію з боку Польщі щодо технічних аспектів транспортування агропродукції.
За ступенем забрудненості території вибуховими пристроями Україна зараз є чи не найнебезпечнішим місцем на планеті.
Українська економіка спустошена агресією росії, доходи скоротилися через скорочення основних експортних товарів та руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських ракетних ударів.
Прогноз зростання ВВП у 3,2 відсотки передбачає, що війна завершиться перемогою України у середині 2023 року. Але є й альтернативні сценарії, пов'язані з обстрілами енергетичної інфраструктури – згідно з ними, зростання буде, але менше.
За 11 місяців Україна експортувала 50,9 млн тонн аграрної продукції на суму 21,1 млрд доларів, найбільше – кукурудзи.
Безробітних українців залучатимуть до «армії відновлення» країни через участь у сіспільно-корисних роботах.
На кінець 2022 року рівень безробіття в Україні становитиме 30%. Про це повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
Прогноз уряду щодо ВВП у 2023 році варіюється від подальшого скорочення на 0,4 відсотка до зростання на 15,5 відсотка.
Для економіки сьогодні дуже важливо допомагати підприємствам, які працюють, мають штат і ринки збуту, щоб вони й далі активно працювали.
З 1 вересня чоловіки-працівники експортних компаній матимуть змогу виїхати за кордон для участі у міжнародних зустрічах. Одночасно можуть виїхати не більше 10 осіб на строк до тижня.
Восени весь Кабмін чи деяких міністрів можуть відправити у відставку. На посаду прем’єра замість Дениса Шмигаля розглядають п'ять кандидатур.
В Україні поступово стабілізується ситуація на ринку палива, а на АЗС зникає ажіотаж. Наразі країна завозить достатню кількість бензину, щоб уникнути дефіциту.
До російського вторгнення в Україну 97 відсотків палива постачалося росією та її поплічницею білоруссю. Сьогодні ці напрямки постачань зі зрозумілих причин перекриті
Кабмін вирішив призупинити державне регулювання цін на пальне, що дозволить компаніям закупити необхідну кількість бензину, дизеля у різних куточках світу та задовольнити попит українців.
Скасування мит на українські товари стане хорошим продовженням євробританської ініціативи залучення України у світові торгові та промислові ланцюжки
Щоб знизити дефіцит пального, уряд направить на ринок додаткові обсяги бензину та дизпалива.
У Кабміні розповіли, чому виник дефіцит з пального для автомобілів та коли зможуть усунути проблему.
Внаслідок російського вторгнення Україна втратила вже 564,9 млрд доларів. Це і зруйнована інфраструктура, втрати ВВП та цивільного населення тощо. Цифра щоденно зростає.
Слово і Діло представляє щоденний подкаст Словом. Ми зібрали для вас головні факти та цифри попередньої доби, щоб можна було не тільки читати, а й слухати про важливе, не відволікаючись від щоденних справ.