Обіцянка політика
Яриніч пообіцяв сприяти встановленню на об’єктах соціальної сфери котелень, які використовують альтернативні види палива
Джерело
Результат
Обіцянка отримує сатус "виконано". Таким чином, станом на серпень 2018 року народний депутат України Костянтин Яриніч, який у своїй передвиборній програмі пообіцяв сприяти переходу об’єктів соціальної сфери на відновлювані види палива - підтримував законодавчі ініціативи, метою яких є створення належних умов та запровадження дієвих інструментів для підвищення енергоефективності й енергозбереження на об’єктах соціальної інфраструктури.
Згідно з відповіддю від Кіровоградської ОДА 10 серпня 2018 року стало відомо, що за період з листопада 2014 року по липень 2018 року на на 91 об'єкті соціальної сфери було встановлено котли (котельні), які використовують альтернативні види палива. Інформація щодо сприяння цьому народного депутата України К.Яриніча відсутня.
Згідно з відповіддю від 29 грудня 2018 року Костянтина Яриніча стало відомо, що, додатково народним депутатом були внесені пропозиції до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» в частині передбачення видатків на впровадження енергоефективних заходів (придбання твердопаливних котлів, обладнання та матеріалів) для теплопостачання в закладах соціальної сфери комунальної власності в м. Кропивницький.
Згідно з відповіддю від 1 серпня 2018 року від народного депутата України Костянтина Яриніча стало відомо, що з метою розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, народним депутат К.Яриніч сприяв реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності (КПКВК 2754060), фінансування якої передбачено Законами України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (790,4 млн грн), "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (500 млн грн.) та "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (400 млн грн.), за які Яриніч голосував.
В березні 2017 року Яриніч підтримав прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії" № 1959-VIII.
Законом встановлено тариф на теплову енергію, вироблену для потреб бюджетних установ та населення з альтернативних джерел, на рівні 90 % від тарифу на теплову енергію, отриману при спалюванні природного газу, що створює на місцевому рівні стимули для виробництва й споживання енергоносіїв з альтернативних джерел, залучення інвестицій в комунальну теплоенергетику та зменшення залежності України від імпорту газу.
Також депутатом був підтриманий у другому читанні та в цілому прийнятий Закон України "Про Фонд енергоефективності", реалізація якого дозволить забезпечити як державну, так і міжнародну підтримку заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження в житловому та комунальному секторах економіки, в тому числі спрямованих на модернізацію та заміну котлів на об’єктах соціальної сфери з переведенням їх на альтернативні види палива.