Обіцянка політика
Шевченко пообіцяв лобіювати необхідні рішення для повноцінного членства України в ЄС
Джерело
Результат
Станом на 30 серпня 2016 року Верховна Рада ухвалила проект закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування» 2542а, «Про Державне бюро розслідувань» №2114, «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)» №3442, «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації» №4054, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів №4056. Олександр Шевченко підтримав лише законопроект №2114.
За час роботи ВРУ 8-го скликання ВРУ ухвалила низку ініціатив, які спрямовані на зближення України та ЄС. Однак, Україна не стала членом ЄС.
Олександр Шевченко не підтримував ряд важливих законодавчих ініціатив. Зокрема, це проекти законів: 2542а, 4054, 3442, 4056.. Варто додати, що Шевченко підтримав і велику кількість ніціатив, які зближують Україну та ЄС. Проте, враховуючи, що його голосування щодо виконання цієї обіцянки були непослідовними, статус обіцянки залишається "не виконано".