Обіцянка політика
Барна запевнив, що в Тернопільській області амбулаторії закриватись не будуть
Джерело
Результат
11 червня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Степана Барни з посади голови Тернопільської ОДА. Оскільки у Степана Барни більше нема повноважень на виконання цієї обіцянки, публікація була перенесена в архів.
За інформацією Тернопільської ОДА від 10 червня 2019 року, в період з 2017 року по червень 2019 року рішень та доручень зі сторони обласної державної адміністрації, стосовно закриття амбулаторій, не було. Проте, зазначається, що ліквідація та реорганізація амбулаторій залежить від їх засновників, тобто органів місцевого самоврядування.
За словами голови Тернопільської ОДА від 13 березня 2017 року, держава не закриватиме жодної лікарні, якщо необхідність її збереження обґрунтує громада. Голова ОДА запевняє, що центри надання медпослуг, які будуть максимально наближені до пацієнтів, збережуть. Він також додав, що якщо громада буде вважати за необхідне підтримувати ту чи іншу лікарню – вона функціонуватиме.
11 квітня 2017 року голова Тернопільської ОДА Степан Барна запевнив, що жодна лікарня районного рівня в тернопільській області, яка надає вторинного рівня допомогу не буде закрита (відео 13:10-13:21).
310 сучасних нових амбулаторій будуть збудовані у сільській місцевості у 15 регіонах України, серед яких і Тернопільська область. У зв'язку з цим 31 липня 2018 року було затверджено проект будівництва сільських амбулаторій у Тернопільській області. Вже невдовзі в області розпочнеться будівництво нових та реконструкція існуючих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Адже Тернопільщину включили до першого пулу проектів із реалізації цієї ініціативи. Тернопільська область на будівництво амбулаторій, придбання автомобілів для сімейних лікарів та покращення матеріально-технічної бази отримала майже 179 млн грн. Тож, в Тернопільській області розпочнуть будівництво 18-ти амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Планується також реконструкція 47 діючих амбулаторій. Щонайменше 80 млн грн субвенції на розвиток сільської медицини буде спрямовано на придбання медичного обладнання, а для мобільності лікаря придбають 134 автомобілі з розрахунку: одна амбулаторія – один автомобіль.