Обіцянка політика
Буславець у програмі уряду обіцяє залучити міжнародних партнерів та інвесторів до геологічної розвідки та видобування вуглеводнів
Джерело
Результат
Варто зазначити, що залучення міжнародних партнерів та інвесторів до видобування вуглеводнів відбувається шляхом укладання угод про розподіл продукції (УРП) із переможцями конкурсів. У вересні 2020 року в Держгеонадра сподівалися на підписання договорів до кінця року. Але ці договори стосуються ділянок, які не знаходяться в акваторії Чорного моря.
Відповідно до інформації річного звіту Держгеонадр від 5 листопада 2020 року, ці угоди поки що не підписано. Станом на середину листопада, у Держгеонадра теж не повідомляли про підписання угод.
Щодо видобування вуглеводнів української акваторії шельфу Чорного моря, як відомо, наприкінці лютого 2020 року Держгеонадра запропонували 2 ділянки шельфу до конкурсів УРП: Південний Дельфін та Північний Дельфін. Третю не пропонували «через недостатню розвідуваність». У джерелі № 5 можна ознайомитись з розташуванням ділянок. У звіті Держгеонадр від 5 листопада 2020 року не йде мова про завершення конкурсів на цих ділянках, а тим більше про укладання угод з переможцями конкурсів. Натомість там позначено, що «вирішення питання Чорноморського шельфу» вирішено на 2 умовних рівнях з 3 можливих (див. джерело № 7).
18 листопада експертна рада дивізіону «Розвідка та видобуток» групи «Нафтогаз» звернулася до уряду з листом про необхідність надати компанії доступ до геологічної розвідки великих перспективних нафтогазових ділянок України, серед яких Чорноморський шельф.
Враховуючи те, що у період перебування Ольги Буславець на посаді в.о. міністра енергетики не вдалося залучити міжнародних партнерів та інвесторів до видобування вуглеводнів української акваторії шельфу Чорного моря, обіцянці присвоєно статус «не виконано».