Обіцянка політика
Буславець у програмі уряду обіцяє уникнути перекосів та розбалансованості у виробництві електричної енергії
Джерело
Результат
Станом на листопад 2020 року не можна зі 100% гарантією звітувати, що вдалося, наприклад, завдяки гармонізації планів та темпів розвитку різних сегментів виробництва уникнути технологічної розбалансованості в галузі. Для прикладу можна навести інформацію НАЕК «Енергоатом» від 16 листопада 2020 року.
В компанії зазначають, що: «Штучні обмеження виробництва електроенергії на АЕС в період квітня – серпня призвели до поточної ситуації». Результатом рішень Міненерго стало зростання виробництва електроенергії тепловими електростанціями, частка яких в загальному енергобалансі країни в періоди максимального штучного обмеження потужності енергоблоків АЕС почала перевищувати зазвичай найбільшу частку атомної генерації. Вперше в історії вітчизняної атомної галузі три енергоблоки були виведені в резерв на період від одного до трьох місяців, а інші працювали з обмеженнями потужності від 10 до 40%.
«Продовження цих дій може призвести до повного розбалансування енергетичної системи та непередбачуваних наслідків», – пояснюють в компанії.
Враховуючи те, що для АЕС діяли «історичні» обмеження, та інші скарги компанії, обіцянці присвоєно статус «не виконано» після звільнення Буславець.