Обіцянка політика
- Прем'єр-міністр України
Шмигаль у програмі уряду обіцяє запровадити з 1 січня 2021 року нові підходи до визначення та застосування прожиткового мінімуму
Джерело
Результат
Станом на грудень 2020 року крайні зміни в Закон України «Про прожитковий мінімум» датовані груднем 2017 року.
Пункт 400 плану діяльності уряду на 2020 рік передбачає, що з метою створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму до реальної величини шляхом удосконалення методології визначення прожиткового мінімуму та оптимізації механізму його застосування – у грудні Кабінет міністрів має зареєструвати в Раді відповідний законопроєкт, розроблений Мінсоцполітики.
Станом на 21 грудня уряд не вносив до Ради відповідні ініціативи. В інтерв'ю для аналітичного порталу «Слово і діло» міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що триває доопрацювання пакету законодавчих ініціатив, який упорядковує всі питання сфери застосування прожиткового мінімуму: «Ми зараз ці законопроєкти доопрацьовуємо і в мене така мрія є, щоб до кінця цього року вони були схвалені урядом і були зареєстровані у Верховній раді. Там знову будуть дебати, будуть баталії, буде суперечка. Але ми до цього готові».
Навіть якщо ініціатива буде зареєстрована, то розглянути і ухвалити її у 2020 році вже не вдасться – 18 грудня був крайній пленарний день у 2020 році.
Окрім того, в Раді зареєстровано законопроєкт нардепів «СН» (№ 3515 від 20.05.2020), який передбачає запровадження нової методології розрахунку прожиткового мінімуму та те, що відсоткове співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати у 2021 році має становити не менше 40 відсотків. Але станом на 21 грудня ініціативу не ухвалили навіть в першому читанні.
Уряд не забезпечив запровадження нових підходів до визначення та застосування прожиткового мінімуму з 1 січня 2021 року, тому обіцянці присвоєно статус «не виконано».