Обіцянка політика
- Прем'єр-міністр України
Шмигаль у програмі уряду обіцяє підготувати заклади освіти до 2020–2021 навчального року в умовах пандемії
Джерело
Результат
Дійсно, уряд сприяв підготовці закладів освіти до 2020–2021 навчального року в умовах пандемії: були рекомендації та настанови і відсутність заборони на навчання в закладах освіти, принаймні у вересні-грудні 2020 року. Також уряд виділяв кошти на дезінфекційні засоби (21.10.2020), дозволив використовувати залишки освітньої субвенції 2019 року на закупівлю засобів захисту для шкіл (04.11.2020).
Водночас кошти Фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками вдавалося успішно направляти на потреби інших сфер. Заради справедливості, як свідчить інформація Мінфінансів від 18 грудня, з фонду на освіту було спрямовано лише 52 мільйони гривень – на повернення коштів за пробне ЗНО у 2020 році, яке не відбулося.
Але уряд і сам дав оцінку успішності виконання цієї обіцянки. На початку грудня 2020 року уряд ухвалив запровадження «жорсткого карантину» з 8 по 24 січня, в рамках якого дозволив роботу перукарень та салонів краси, за попереднім записом, і заборонив відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків. Звичайно, можна апелювати, що перша половина січня це зазвичай канікули, проте раніше вони ж не тривали до 24 січня.
Зважаючи на такі пріоритети важко стверджувати, що організація освітнього процесу в умовах пандемії в закладах освіти вдало забезпечена, а тому обіцянці присвоєно статус «не виконано».
__________________________________________________________________
Для підготовки закладів освіти до 2020–2021 навчального року в умовах пандемії міністерством було вжито такі заходи:
- успішно реалізовано освітній проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». На платформі розміщено 1800 уроків до 73 курсів. Усього на платформі зареєстровано майже 264 тисяч користувачів;
- уряд забезпечив засобами протиепідемічного захисту та дезінфекційними засобами освітні заклади. А також дозволив використовувати залишки освітньої субвенції 2019 року на закупівлю засобів захисту для шкіл;
- МОН звернулося окремими листами до обласних державних адміністрацій, керівників департаментів (управлінь) освіти та науки обласних, державних адміністрацій і закладів освіти з відповідними рекомендаціями щодо створення безпечних умов для навчання;
- усі регіони та заклади освіти отримали від Міністерства освіти і науки інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу (після видання відповідної постанови Головного державного санітарного лікаря).
Також урядом було запроваджено розподіл регіонів на зони захворюваності: «зелену», «жовту», «помаранчеву», «червону». В «червоній» зоні навчання має бути дистанційним. Рішення про відкриття шкіл та садочків приймають місцеві органи влади. Також передбачено, що якщо у класі/групі/навчальному закладі виявили захворювання в учня/педагога, то клас/група/навчальний заклад переходять на дистанційне навчання (залежно від кількості випадків захворювання).
Загалом про успішність процесу підготовки закладів освіти до навчального року 2020/2021 також свідчать дані моніторингу якості дистанційної освіти. Зокрема, 70% учнів відповіли, що задоволені організацією дистанційного навчання.
Отже, уряд сприяв підготовці закладів освіти до 2020–2021 навчального року в умовах пандемії, обіцянці присвоєно статус «виконано».