Путін як помічник Залужного. Колонка Леоніда Швеця
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
1 січня правозахисницю Ірину Ноздровську знайшли мертвою. Про можливі версії вбивства міркували експерти.
Шевченківський суд Києва визнав, що дії фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія підпадають під статтю хуліганство. Правову оцінку надали експерти.
Суд у справі Міхеіла Саакашвілі тривав понад 8 годин. У підсумку його відпустили на волю, так і не обравши запобіжний захід, хоча в планах ГПУ статус утікача з-під варти мав вплинути на рішення суду. Правову оцінку ситуації дали експерти.
У Нікопольському суді під час слухання справи підірвали дві гранати, в результаті чого дві людини загинули, 10 постраждали. Це вже не перший інцидент, коли до зали суду потрапляє зброя. Чи можна було запобігти ситуації, міркували експерти.
У НАБУ заявили, що СБУ та ГПУ зірвали операцію, яка готувалася півроку, щодо чиновників Державної міграційної служби. У ГПУ своя правда, хоча, за словами директора НАБУ, генпрокурор пообіцяв нікого з Бюро не затримувати. Ситуацію оцінили експерти.
Верховна Рада запровадила обов'язкову відеофіксацію обшуків, а особи можуть скористатися адвокатом під час проведення обшуків правоохоронцями. Як це вплине на бізнес, міркували експерти.
Угорщина розкритикувала статтю українського закону про освіту щодо мовних норм та погрожує переглянути Угоду про асоціацію України з ЄС. Чи дійсно на це є підстави, з’ясовували експерти.
Судова реформа була визначена як одна з пріоритетних в Україні. Чи з’явився шанс на зміну системи судочинства, з'ясовували експерти.
Експерт-кримінолог оцінила розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета через рік після трагедії та назвала фактори, які впливають на перебіг справи.
Експерт-кримінолог оцінила ситуацію довкола затримання головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто