Самогубство по-російськи: як Путін далі збирається воювати з Україною
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Які шляхи повернення окупованого Криму публічно озвучували Зеленський, Залужний, Буданов та Резніков.
До блоку БРІКС входять п'ять країн і ще шість запросили приєднатися з 2024 року. Більше – на інфографіці.
Загибель Пригожина і Уткіна продовжує ланцюжок тих, від кого свого часу позбавлявся кремль з певних причин. У цьому ж списку – розстріли, ДТП та нібито отруєння. Поіменний перелік – на інфографіці.
Оборонна стаття видатків залишається у пріоритеті вже другий рік поспіль. З початку 2023-го витрати перевищили трильйон. Але такі суми виділяли не завжди. Деталі – на інфографіці.
Промови Володимира Зеленського у День Незалежності України змінювалися протягом п'яти років не лише за тривалістю, а й за темами та ключовими акцентами. Докладніше – на інфографіці.
Ставлення українців до незалежності було різним, але з роками переважно змінювалось у позитивний бік. І вже у 2023 році воно досягло апогею. Деталі – на інфографіці.
В Україні поки що не переглядали пенсійний вік, проте є чимало країн, мешканцям яких доводиться вже зараз чекати виходу на пенсію довше, ніж кілька років тому. Докладніше – на інфографіці.
Нідерланди та Данія оголосили про готовність передати Україні винищувачі F-16. Перші літаки прибудуть цього року. Наші пілоти вже проходять підготовку одразу у кількох країнах. Докладніше – на інфографіці.
Ми проаналізували, як часто події російсько-української війни заслуговували потрапити на обкладинки німецького Der Spiegel, американського Time, британського The Economist і французького L'Express. І як змінювалася кількість згадок з часом.
На другий рік повномасштабної війни в Україні не стали реєструвати значно більше кримінальних справ, але й суттєвого зменшення кількості злочинів також не спостерігається. Конкретні цифри – на інфографіці.
У міжнародному рейтингу щастя аналітики оцінюють рівень добробуту, свободи, задоволення життям та захищеності. На інфографіці – позиції України з 2015 по 2023 рік.
Російська армія втратила в Україні вже понад 300 бойових вертольотів. Найбільше – у березні 2022 року. Детальніше – на інфографіці.
Ракети Storm Shadow, SCALP та Taurus летять зі швидкістю 1000-1100 кілометрів за годину. Ще швидше досягає цілі ATACMS. Докладніше – на інфографіці.
Скільки перебувають у СІЗО підозрювані у резонансних кримінальних злочинах, заарештовані за час війни – на інфографіці.
Найдовша війна путінської росії триває понад 14 років, найкоротша тривала 9 днів. Більше – на інфографіці.
Прем'єр Індії Нарендра Моді є одним із найпопулярніших політиків у соцмережах. Скільки фоловерів у Facebook, Twitter та Instagram у інших світових лідерів – на інфографіці.
Збір коштів для української армії під час війни. На інфографіці – топ-10 наймасштабніших проектів.
На даний момент атомні підводні човни є на озброєнні шести ядерних держав. Без'ядерна Австралія найближчими роками може стати сьомою такою країною.
Найбільше звань Герой України Зеленський присвоїв у березні 2022 року. Динаміка під час війни – на інфографіці.
Росіяни за час повномасштабної війни, особливо у першій половині 2022 року, здійснили десятки атак на нафтобази та НПЗ в Україні. Докладніше – на інфографіці.
СБУ щомісяця затримує в середньому близько 30 російських інформаторів та коригувальників вогню. Динаміка – на інфографіці.
Системи протиповітряної оборони Україні надали загалом близько 15 країн. Які саме – на інфографіці.
Дельта – онлайн-система, яка в режимі реального часу дає інформацію про тактичну та оперативну ситуацію на полі бою. Докладніше – на інфографіці.
Росія втратила 18 кораблів та катерів за час повномасштабної війни, ще до 10 суден було пошкоджено. Динаміка – на інфографіці.
У Білорусь прибуло вже 5 тисяч найманців Вагнера та 14 колон техніки. Докладніше – на інфографіці.
Україна проти росії у міжнародних судах – у процесі розгляду перебувають справи в ЄСПЛ, Міжнародному суді ООН та Постійній палаті третейського суду.
Путін із середини минулого року став частіше вживати слова війна чи конфлікт замість СВО, говорячи про вторгнення в Україну. Статистика по місяцях – на інфографіці.
В Україні через повномасштабну війну катастрофічно падає народжуваність. Скільки дітей щорічно з'являлося світ з моменту здобуття незалежності – на інфографіці.
Смерть лідерів у розпал збройного конфлікту – за яких обставин та які були наслідки, на інфографіці.
Росія почала активно знищувати портову інфраструктуру України, аби позбавити можливості експортувати продовольство. Докладніше про атаки – на інфографіці.