Насправді, це «гібридна» війна, а в ній усі методи хороші – як «Мінськ», так і зброя, яку, можливо, й не варто застосовувати, але як аргумент у дипломатії це важливо.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Ігор Петренко, аналізуючи позицію очільника МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра з приводу того, що саме «Мінськ» вберіг Україну від повномасштабної війни.
«Мінськ», безумовно, виконав певну роботу, скоротив гостроту конфлікту. Але це не єдиний майданчик, що можна використовувати», – констатував Петренко.
На його думку, заяви Німеччини, країн Заходу, та й України не є дивними.
«Зараз потрібно пояснити своїм виборцям, чому вони зазнають такіих збитків, чому вони потерпають від санкцій. При цьому наближаються вибори і їм просто не можна відмовитися від «Мінська». Логічно, що постане питання, для чого було витрачено стільки часу та ресурсів на те, що не є перспективним. Тому вони не мають іншого вибору», – пояснює політолог.
Саме тому, за словами експерта, Захід завжди наполягатиме на «мінському форматі», захищатиме його, й навіть іноді, можливо, з певною симуляцією, демонструватиме його ефективність.
«Все залежить від того, на що Європа готова піти, щоб приборкати Росію», – резюмував він.
Як відомо, Президент України Петро Порошенко вважає, що альтернатива «мінському формату» – це військовий удар по РФ, але на це ніхто не піде.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»