Посол України в Сербії Олександр Александрович, якого хочуть вислати з країни, 14 місяців не може домогтися аудієнції в міністра закордонних справ Сербії Івіци Дачича.
Про це він сказав в інтерв'ю для сербських ЗМІ після повернення з Києва, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на сербський портал b92.
За словами Александровича, у відносинах між Сербією та Україною було все гаразд, але потім Сербія проголосувала в ООН «проти України», тобто проти резолюції про права людини в Криму.
«Що трапилося? Ви маєте запитати Дачича, я не можу його запитати», – сказав посол.
Дачич відповів на заяву посла, заявивши, що очільник МЗС України Павло Клімкін жодного разу не приймав сербського посла протягом чотирьох років.
«На відміну від мене, я приймав українського посла. Як вони поводяться з нами, так і ми чинитимемо з ними», – сказав Дачич.
Згодом на сайті МЗС Сербії з'явилася заява щодо інтерв'ю Александровича, в якій ідеться про те, що посла не приймають через «загальноприйняті дипломатичні правила взаємності».
«З огляду на те, що посла Республіки Сербія в Україні Радо Булатовича ніколи не приймав голова української дипломатії Клімкін, а Міністерство закордонних справ України відправляє на прийом, влаштований посольством Республіки Сербія главу Протоколу, Республіка Сербія не має жодних зобов'язань і не бачить причин діяти інакше», – йдеться в заяві.
МЗС Сербії не пояснює причину голосування проти резолюції Генасамблеї ООН пщодо Криму, але нагадує, що під час голосування щодо членства Косово в ЮНЕСКО в 2015 році делегація України залишила залу.
«Це прямо суперечило життєво важливим інтересам Республіки Сербія. Крім того, Україна підтримує пропозиції західних країн щодо змін мандата місії ООН у Косово і Метохії, а також динаміки сесій Ради безпеки ООН, присвячених роботі місії, проти чого рішуче виступає Сербія», – йдеться в заяві.
Нагадаємо, на початку листопада Белград терміново викликав свого посла з Києва для обговорення актуальних відносин з Україною.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»