Територіальні центри Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву розпочали роботу з прийому документів для участі в програмі «Доступне житло».
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
«Відповідно до ухваленого 16 березня цього року Верховною Радою України закону «Про внесення змін до статті 4 закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм», запрацював механізм пільгового придбання житла. Документ передбачає додаткові можливості для сімей учасників АТО та ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ред.) вирішити проблему житла шляхом участі в програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть за допомогою держави придбати житло за механізмом «50 на 50» або отримати пільговий кредит під 7% річних для вирішення житлового питання», – йдеться в повідомленні.
За умовами цієї програми розмір державної підтримки становить: 50% для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 50% для громадян, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 30% для інших громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Для ВПО, які перемістилися з тимчасово непідконтрольних територій, довідку про реєстрацію місця проживання (довідка №13) подавати не потрібно. Натомість подається довідка внутрішньо переміщеної особи.
В Україні станом на 27 листопада зареєстровано 1 494 806 вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції та анексованого Росією Криму.
Нагадаємо, в квітні президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає компенсацію ветеранам АТО та внутрішнім переселенцям половини вартості житла.
Також зазначимо, що Київ опинився серед лідерів міст із найдорожчою орендою житла.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»