У першому півріччі 2018 року, ближче до літа, Україна може в черговий раз, як і в минулому році, вийти на міжнародні ринки капіталу - випустити євробонди.
Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк, перебуваючи в суді в Лондоні. Там 22 січня розглядали апеляцію України щодо так званого «боргу Януковича» на 3 млрд доларів, які Україна повинна віддати Росії, повідомляє «Слово і Діло», з посиланням на Reuters.
«Є фінансові потреби, і, як міністр фінансів, я повинен задовольняти потреби. Кожного разу, коли ринки готові, коли у нас є оптимальний час, ми повинні використовувати ринок. У нас є плани на цей рік, та інвестори чекають нас», - сказав Данилюк про можливий випуск євробондів і додав, що така «можливість» може з'явитися до кінця червня.
Міністр запевнив, що отримання коштів через продаж єврооблігацій не послабляє прагнення країни проводити реформи, які, в тому числі вимагає від Києва основний кредитор - Міжнародний валютний фонд. Одна з вимог МВФ - створити Антикорупційний суд. Фонд розкритикував президентський законопроект і незадоволений тим, що документ не гарантує незалежність суду.
«Сподіваюся, ми отримаємо документ, який задовольнить всіх», - сказав Данилюк. Він додав, що в законопроект, можливо, включить в себе і пропозиції МВФ.
«Ми завжди серйозно дивимося на те, що пропонує нам МВФ. Особливо в питаннях, де в України менше досвіду», - зазначив міністр.
Повільний прогрес у створенні суду для незалежного і прозорого розгляду справ про корупцію високопосадовців став одним із основних перешкод у виділенні Україні чергового траншу кредиту від МВФ. Україна досі жодного разу не вдавалося успішно завершити попередні програми співпраці з МВФ. Данилюк сказав, що на цей раз він залишається оптимістом, якщо збережеться такий же темп реформ, який був минулої осені.
«Не так багато ми повинні зробити, щоб завершити», - сказав він.
Міністр відмовився прокоментувати, чи буде Україна проситиме МВФ про продовження програми, термін якої закінчується на початку 2019-го року.
«2018 рік - це не кінець історії. У нас дуже тривалу співпрацю з МВФ. І ясно, що ми будемо продовжувати працювати разом», - переконаний Данилюк.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»