Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків».
Про це повідомляє прес-служба президента, передає «Слово і Діло».
Закон передбачає створення НБУ Кредитного реєстру – інформаційної системи, що здійснюватиме збір, зберігання, використання та поширення інформації про кредитні операції банків, стан виконання зобов'язань за ними, аналіз і кваліфікацію кредитів. Головна мета – знизити кредитні ризики банків, убезпечити банківські операції та підвищити надійність банківської системи.
Крім того, закон зобов'язує банки надавати до Реєстру інформацію про боржників, сума заборгованості яких перевищує 100 розмірів мінімальних зарплат (372,3 тис. грн). Фонд гарантування вкладів зобов'язується надавати дані про кредитні операції банків, які НБУ визнав неплатоспроможними, банків, у яких були відкликані ліцензії, а також дані про погашення боргу позичальника, що перебувають у бюро кредитних історій.
НБУ, своєю чергою, зобов'язується надавати банкам доступ до інформації Кредитного реєстру для оцінки кредитних ризиків.
Закон набуває чинності наступного дня після оприлюднення тексту й починає діяти через два місяці після цього. Банки будуть зобов'язані надати інформацію про кредитні операції, які набувають чинності з 1 квітня 2018 року. Доступ банків до інформації Реєстру буде відкритий з 31 грудня 2018 року.
Раніше повідомлялося, що Нацбанк розширив вимоги до «прозорості» банків.
Відзначимо також, в Україні продовжили ліквідацію двох банків-банкрутів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»