Рахункова палата перевірила ефективність бюджетного фінансування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба відомства.
Як повідомляється, Рахункова палата перевірила ефективність використання фінансування з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг (звіт про результати аудиту розглянуто на засіданні і затверджений рішенням Рахункової палати 15 травня 2018).
Зокрема, аудитори виявили, що зростає обсяг витрат держбюджету на забезпечення пільг і субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з повідомленням, ця субсидія є найбільшим трансфертом в Україні. Так, наприклад, в 2017 році відповідні витрати склали близько 70 млрд гривень, а вже на 2018 рік заплановано обсяг субвенції становить майже 71 млрд гривень. Рахунковою палатою було проаналізовано ситуацію в різних регіонах.
На підставі вибіркового моніторингу встановлено, що держава оплачує відповідним постачальникам послуг, в середньому по семи областям, які перевірялися, до 30% більше в тих випадках, де немає лічильника і застосовуються показники норм споживання, ніж там, де лічильник є. До цього перекладається тягар у вигляді частини втрат води і тепла в мережах через їх зношеність з постачальників послуг на громадян і держбюджету. Так в 2017 році в діючих тарифах на тепло втрати закладалися на рівні 14,5%, на воду -до 30%.
Таким чином, Рахункова палата на підставі аудиторських висновків і відповідного звіту констатує наявність значних резервів для економії пільг і субсидій і самої соціальної політики держави з цих питань.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко виступає за скасування або істотне коригування нових правил надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»