ГПУ планує оскаржити рішення Київського районного суду Полтави, який постановив закрити кримінальну справу щодо мера Харкова Геннадія Кернеса.
Як пише «Слово і Діло», про це в коментарі «112 Україна» повідомив начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
Інших подробиць Горбатюк не уточнив.
Згідно з рішенням суду, постанову про закриття справи можна оскаржити в апеляційній інстанції впродовж семи днів.
Раніше сьогодні Київський районний суд Полтави ухвалив закрити кримінальну справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, а також його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького. Причиною такого рішення, пояснив суддя, є відмова прокурорів від підтримки обвинувачення в справі та участі в судових дебатах, що розцінюється як відмова від обвинувачення.
Нагадаємо, 25 січня 2014 року група людей напала на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко заявив про викрадення двох учасників Євромайдану – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова, «після того як вони знімали номери автомобілів» друзів Кернеса в готелі «Національ». Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення людей не підтвердилася.
2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців.
2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави, де її розглядали до ухвалення сьогоднішнього рішення.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»