Полторака не запросили на засідання міністрів країн НАТО

Читать на русском
Голова Міноборони України Степан Полторак не буде присутній на міністерській зустрічі країн НАТО в Брюсселі 3-4 жовтня.

Голова Міноборони України Степан Полторак не буде присутнім на міністерській зустрічі країн НАТО в Брюсселі 3-4 жовтня. Український міністр звертався з листом до альянсу з проханням дозволити йому участь у зустрічі, але отримав негативну відповідь.

Про це в середу, 3 жовтня, повідомляє Українська правда з посиланням на заступника голови місії України при НАТО з оборонних питань полковника Сергія Мукосія, пише «Слово і Діло».

«Міністр оборони звертався з листом до генерального секретаря НАТО. Цей лист був дуже позитивно сприйнятий в штаб-квартирі і в офісі генсека, про що нас проінформували (листом - ред.). Це є свідченням того, що Україна не забула цей формат, і вона розраховує на зустріч міністрів оборони. Це єдиний формат, коли міністри разом зустрічаються, іншого немає. Міністр оборони мав можливість проводити двосторонні зустрічі, але так, щоб зустрітися разом, це було всього два роки тому», - сказав Мукосій.

Він зазначив, що генсек відповів на лист Полторака, і пояснив, чому українського міністра не запросили на зустріч, але не став розкривати подробиць.

Курс на НАТО: чи допоможе це уникнути реваншу проросійських сил і чи захистить Альянс УкраїнуВР направила на розгляд Конституційного суду президентський законопроект про внесення змін до КУ щодо незворотності курсу України на членство в ЄС і НАТО.

«Там є пояснення, чому немає засідання, і надії на рішення цієї ситуації в майбутньому. Але головне, що лист не залишився без відповіді», - зазначив Мукосій.

Він додав, що в НАТО не приховують, що нічого не можуть зробити у ситуації з Угорщиною, яка, очевидно, була проти присутності Полторака, тому що для вирішення подібних питань необхідно одностайність.

«Це основний принцип альянсу, тобто одна навіть маленька країна може заблокувати колективне рішення, яке ініціюється навіть такими союзниками, як США», - сказав Мукосій.

Раніше США закликали Угорщини не блокувати комісію Україна-НАТО.

Також нагадаємо, Рада направила до КСУ зміни до Конституції за курсом в ЄС і НАТО.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: