Кабінет міністрів України підняв із 75% до 90% частку прибутку, яку повинні перераховувати до бюджету державні унітарні підприємства та їхні об'єднання.
Відповідне рішення ухвалив уряд на засіданні 24 квітня, пише «Слово і Діло».
Ухваленою постановою частину чистого прибутку, яку мають перераховувати держпідприємства до бюджету, з 1 січня 2019 року було підвищено до 90%. Передбачається, що в цьому році сума таких відрахувань складатиме близько 15,4 млрд грн.
Крім того, скасовані пільги зі сплати до бюджету частини чистого прибутку та дивідендів для наступних суб'єктів:
Адміністрація морських портів України;
держпідприємства, установи та організації, які входять до сфери управління МЕРТ і здійснюють діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності;
державні та казенні унітарні протезно-ортопедичні підприємства, віднесені до сфери управління Мінсоцполітики;
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»;
ДП «Національний центр Олександра Довженка» і «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал».
Рішення ухвалено з дорученням доопрацювати із секретаріатом Кабінету міністрів і оформити відповідно до регламентних вимог і результатів обговорень. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що підвищення норми продиктовано законом про держбюджет на 2019 рік, але також визначено механізм, який дозволить через бізнес-планування знижувати відрахування для конкретних підприємств, щоб вони могли втілювати свої інвестиційні програми.
Раніше Кабмін і «Нафтогаз» погодили зниження ціни на газ.
Також нагадаємо, Кабмін схвалив створення нових структур на ринку електроенергії.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»