«Бориспільський експрес»: ще двом підозрюваним визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання детектива та прокурора про застосування запобіжного заходу підозрюваним.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд визначив застави директору і бенефіціару ТОВ «Віртуальні технології і системи», яких НАБУ і САП підозрюють у причетності до замаху на розтрату 10,4 млн грн ПАТ «Укрзалізниця» під час закупівлі квиткового сервісу для «Бориспільського експресу».

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

«Директору ТОВ «Віртуальні технології і системи» обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 168 160 гривень, бенефіціарному власнику цього товариства – 2,1 млн грн», – інформують у суді.

За інформацією журналіста «Слово і діло», йдеться про директора компанії Олексія Косенка і бенефіціара Сергія Кравця.

Раніше у цій справі суд обрав запобіжні заходи трьом підозрюваним – директору філії Головного інформаційно-обчислювального центру ПАТ «Укрзалізниця» Олександру Войтку, його ексзаступнику Вадиму Горюшку, а також заступнику директора приватної компанії «Віртуальні технології і системи» Євгену Серебряному.

Нагадаємо, НАБУ у цій справі повідомили про підозру чотирьом особам. НАБУ і САП встановили, що у 2018 році посадовці УЗ ініціювали закупівлю нового сервісу для продажу квитків на «Бориспільський експрес». Для уникнення проведення відкритих торгів службовці нібито підробили документацію та, всупереч закону, організували закупівлю за переговорною процедурою.

Проте в рамках проведеної експертизи було з'ясовано, що надане для продажу квитків на «Бориспільський Експрес» програмне забезпечення УЗ фактично дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу booking.uz.gov.ua і тим самим не потребує додаткових витрат.

Зі свого боку розробник сервісу запропонував УЗ безкоштовно реалізувати електронний продаж на «Бориспільський експрес» - просто додавши відповідну опцію до вже функціонуючого сервісу. Однак, УЗ обрала інший спосіб отримання сервісу – витративши 10,4 млн гривень за придбання цієї опції у іншої компанії.

За інформацією органів правопорядку, лише після початку досудового розслідування і проведення слідчих дій керівництво УЗ зупинило розрахунок за програмне забезпечення і 10,4 млн грн залишилися на рахунках державної компанії

Крім того, у цій справі детективи НАБУ провели обшук у члена правління ПАТ «Укрзалізниця» Романа Веприцького. Пізніше в Бюро прокоментували слідчі дії.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: