Детективи Національне антикорупційного бюро виконують доручення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які він їм зробив після повернення проєктів підозр у справі про збитки напівдержавного ПАТ «Укрнафта».
Про це на спільному брифінгу повідомили керівники НАБУ і САП, відповідаючи на запитання журналіста «Слово і діло».
«Якщо немає доказової бази – вони (проєкти підозр – ред.) не будуть погоджені. У лютому були дані 20 вказівок, із них 12 вже виконані, ще 8 – в процесі виконання. Основна вказівка – це призначена експертиза, яка повинна дати відповіді на ці питання, щоб підозри були обґрунтовані», – підкреслив керівник САП Назар Холодницький.
Він додав, що спочатку прокурор надав більше вказівок детективам, але вони йому оскаржили частину вказівок. Тому, за словами Холодницького, він зменшив загальну кількість вказівок, але зазначив, що без експертиз слідство «не зможе рухатись далі».
Водночас директор НАБУ Артем Ситник не погодився з тим, що у справі «Укрнафти» недостатня кількість доказів, але зазначив, що остаточне рішення за прокурором.
«Дійсно, письмові вказівки є і ми їх виконуємо. Будемо й надалі переконувати прокурорів, що ця справа підлягає направленню до суду. Як я вже казав, у цій справі вже є відшкодування збитків. Є рішення в суді на користь слідства (про визнання недійсними угод між приватною фірмою «Котлас» і «Укрнафтою»), але прокурор вважає, що необхідно виконати низку слідчий дій – ми їх виконуємо», – наголосив Ситник.
Він також додав, що у справі «багато чого зроблено, і це все потрібно фіналізувати, в тому числі провести експертизи».
Раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що детективи склали проєкти підозр у справі «Укрнафти» і скерували їх до САП. Як він стверджував, у цій справі встановлено збитки на понад 10 млрд грн. Пізніше, САП повернула ці проєкти на доопрацювання.
Як відомо, у НАБУ встановили, що між «Укрнафтою» та фірмою «Котлас» було укладено 71 договір на постачання нафтопродуктів загальною вартістю 3,48 млрд грн із порушенням статуту товариства та закону «Про акціонерні товариства». У результаті проведеного «Укрнафтою» аукціону з продажу сирої нафти в 2015 році одним із переможців було визнане ТОВ «Котлас». З компанією був укладений договір на реалізацію нафти на загальну вартість понад 3 млрд грн, проте її постачання не було сплачено й відтерміновано на основі відповідного листа від службових осіб «Котласу». За версією слідства, в подальшому постачання нафти так і не сплатили, заволодівши нею й розпорядившись на власний розсуд.
Пізніше, у липні 2015 року, між «Укрнафтою» та «Котласом» були укладені нові договори, але вже на поставку приватною компанією «Укрнафті» нафтопродуктів на загальну суму 3,4 млрд грн. Попри відсутність сплати з боку «Котласу» за постачання в сирої нафти, «Укрнафта» перерахувала компанії 3,4 млрд грн авансу. Згідно зі статутом ПАТ «Укрнафта» рішення про укладення договорів купівлі-продажу на суму, що перевищує 50 млн грн, належить до компетенції наглядової ради товариства. Однак за попередньою змовою між чиновниками «Укрнафти» та «Котласу» договори постачання нафтопродуктів били розбиті на дрібніші – вартість кожного не перевищувала 50 млн грн.
Нагадаємо, НАБУ звернулося до суду для визнання таких угод недійсними, оскільки вони були укладені в порушення законодавства. Апеляційний суд позов задовольнив частково і визнав недійсними 60 із 71 договору, укладеного між «Укрнафтою» та фірмою «Котлас» на загальну суму 2,94 млрд грн. Верховний суд залишив це рішення без змін.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»