Виробництво дронів та заміна послів: топ обіцянок Зеленського за останній місяць

Читать на русском
Що Володимир Зеленський обіцяв, представляючи План внутрішньої стійкості, а також упродовж місяця – у матеріалі.
president.gov.ua

Після «плану перемоги», орієнтованого на західних союзників, президент Володимир Зеленський представив ще один план – «внутрішньої стійкості» – якому слідувати вже має сама Україна. «Слово і діло» проаналізувало, які обіцянки Зеленський дав, представляючи план. У нашому матеріалі ми також зібрали інші обіцянки президента, озвучені за останній місяць.

«План стійкості»: що обіцяв Зеленський

Усі обіцянки, озвучені під час презентації «Плану стійкості», у процесі виконання.

Президент обіцяв створити Міністерство об'єднання українців, яке зосередиться на посиленні політики щодо українців за кордоном. До кінця року, повідомив він, буде подано на затвердження кандидатуру міністра.

До речі, раніше Зеленський обіцяв, що уряд створить в інших країнах (першими будуть Німеччина та Польща) цільові департаменти для повернення українців.

Зеленський обіцяв, що наступного року в Україні буде вироблено щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. За його словами, будуть також виконані цілі з виробництва та постачання інших видів дронів.

Пенсії та зарплати, обіцяв Зеленський, виплачуватимуть за законом, а у березні 2025 року буде індексація пенсій. Раніше міністр фінансів Сергій Марченко також запевняв, що проблем із соціальними виплатами наступного року не буде, гроші на них є.

До кінця року, згідно з обіцянкою президента, буде підготовлено паспорти енергетичної стійкості для всіх регіонів, а наступного року ці паспорти будуть імплементовані з точки зору генерації тепла та електрики.

Зеленський також обіцяв до кінця року провести заміни у корпусі послів (основна увага країнам G7+) та заповнити всі вакансії. Важко спрогнозувати, чи буде виконана ця обіцянка: у майже 30 країнах світу посади послів зараз вакантні, а у Міністерстві закордонних справ регулярно скаржилися на кадровий голод у системі дипломатії.

Зеленський під час великої війни став набагато частіше ігнорувати підписання ухвалених законівВолодимир Зеленський попри вимогу Конституції не підписує та не ветує 47 законів. Набагато частіше ігнорувати ухвалені закони президент розпочав після під час війни.

Також Зеленський обіцяв реалізувати наступного року «культурний Рамштайн»: «Фактично було запропоновано зібрати велику культурну коаліцію – на регулярній основі – усіх тих, хто має бачення для культурної політики в Україні, українців, знає, які рішення можуть допомогти, і головне – своїм досвідом довів, що вміє бути результативним». Деталі має представити профільний міністр Микола Точицький.

Щодо ветеранської політики, то президент обіцяв у 2025 році створити в громадах ще мінімум 80 ветеранських просторів, а також продовжити програми навчання для ветеранів. З 1 січня діятиме програма підтримки освіти для дітей ветеранів.

Представляючи план, Зеленський також торкнувся теми виборів: «Ми всі знаємо, що Конституція України та закон не дозволять проводити вибори у воєнний час. І ніхто у світі не вимагав і не вимагає цього від України. Але у нас, в України, є деякі люди, які, може, зголодніли до влади настільки, що хочуть боротьби всередині нашої держави більше, ніж заради нашої держави. Хочуть політичних суперечок в окопах, як у телестудіях. Це згубно для України. Україна спочатку потребує справедливого миру. А потім українці проведуть справедливі вибори».

Повністю весь «План стійкості» буде представлено у грудні, обіцяв Зеленський.

Інші обіцянки Зеленського за останній місяць

Після підтвердження того, що КНДР відправила своїх військових на допомогу росії, Володимир Зеленський обіцяв передати Південній Кореї докладний запит на зброю.

«Після того, як КНДР отримала офіційний статус того, хто прийшов воювати проти України, наш запит буде детальним, він буде разом із моїм представником, який приїде до Південної Кореї найближчим часом. І ми говоритимемо про зброю», – повідомив президента 31 жовтня.

Поки невідомо, чи передавала Україну такий запит, про візит представника України до Сеула також не повідомлялося. Але президент країни Юн Сок Йоль припускав зміну позиції щодо постачання зброї Україні.

Як змінювався рівень довіри українців до Зеленського та інституту президентстваВолодимиру Зеленському на початку повномасштабної війни довіряли 90 відсотків українців, а зараз – 59 відсотків. Динаміка зміни рівня довіри – інфографіки.

Для вчителів наступного року президент обіцяв надбавки до зарплати: з 1 січня – тисяча гривень, з вересня – 2 тисячі. Кошти на доплати вже закладено у державному бюджеті – 12 млрд гривень.

Школярам 1-4 класів президент обіцяв продовжити програму безкоштовного харчування. Він обіцяв зробити все, щоб поширити програму на інші класи.

У листопаді Зеленського запитували закон про цивільне партнерство, і він обіцяв підписати його, якщо Верховна рада ухвалить. Відповідний законопроєкт був зареєстрований у березні минулого року і передбачає створення інституту зареєстрованого партнерства для тих, хто не може чи не хоче укладати шлюб. Профільний комітет рекомендував ухвалити проєкт у першому читанні, але на розгляд його не виносили.

Також президент обіцяв розширити програму «Зерно з України», яка, за його словами, врятувала від голоду близько 20 млн людей.

Подробиць він не повідомив, що влітку Андрій Єрмак розповідав, що Україна хоче поширити програму на країни Центральної та Східної Африки, Карибського басейну та інші регіони. За його словами, обговорювалися поставки до Чаду, Гаїті, Камеруну, Танзанії, Джибуті.

Нагадаємо, про обіцянки Зеленського за попередній місяць можна прочитати у нашому матеріалі.

За підрахунками «Слово і діло», Володимир Зеленський за час каденції прострочив підписання майже півсотні законів. Особливо зловживати ігноруванням законопроєктів глава держави став під час повномасштабної війни.

Олександра Худякова, Віктор Гаврилюк, спеціально для «Слово і діло»

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: