Казахстанську вакцину проти коронавірусу допустили до клінічних випробувань. Так, Всесвітня організація охорони здоров’я включила її до відповідного списку. У коментарі «Слово і діло» голова БО «100% життя» Дмитро Шерембей зазначив, що Україна повинна продовжувати вести переговри щодо постачання вакцини, але на пріоритетну чергу сподіватися не варто.
«Якщо навіть існує вакцина в Казахстані, але всі ті вакцини щодо яких уже йдуть клінічні дослідження на останніх стадіях, - в будь-якому випадку ми знаходимося не в пріоритеті. Перші країни, які отримають вакцину, - це ті країни, які інвестували свої ресурси у дослідження вакцини. Вони звісно в топі. Це країни ЄС, США», - сказав Шерембей.
Він додав, що при цьому неймовірний попит на вакцину буде у всьому світі, тому виробництво має бути зосереджене у країні, де існують відповідні потужності.
«Я думаю, що швидкий спосіб отримати вакцину для всіх країн взагалі – це організувати масове виробництво в Індії. Тоді доступ отримають у всьому світі скоріше. Це через те, що в них розвинута система виробництва медикаментів і це дасть можливість задовольнити попит у всьому світі», - додав він.
При цьому, Шерембей вважає, що Україна не зможе задовольнити такий попит через те, що не вирішені інші проблеми. Однак, необхідно продовжувати переговори щодо постачання вакцини в майбутньому.
«Я думаю, що в України задача не виробляти вакцину, а захистити людей і концентруватися потрібно на цьому», - сказав Шерембей.
Вказано, що у даний список входить 33 вакцини з 19 країн світу. Ці вакцини розробляються компаніями або дослідницькими інститутами з таких країн як Великобританія, Китай, Росія, США, Німеччина, Японія, Індія, Південна Корея, Бельгія, Швеція, Сінгапур, Італія, Австралія, Тайвань, Куба, Франція, Австрія, і Канада.
За даними ВООЗ, казахстанська вакцина з деактивованим вірусом знаходиться у фазі 1/2 клінічного випробування.
Нагадаємо, Індонезія почне вакцинацію від коронавірусу цьогоріч.
Раніше в Китаї зареєстрували першу вакцину від коронавірусу.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»