У Верховній раді України в жовтні було зареєстровано 129 законопроєктів (для порівняння, у вересні — 205): від президента надійшли 4 ініціативи, від уряду – 22, від народних депутатів – 103. «Слово і діло» проаналізувало, які фракції та групи найбільш активно працювали над законопроєктами минулого місяця.
Президент Володимир Зеленський вніс в Раду в жовтні чотири законопроєкти. Серед них —ратифікація меморандуму з Європейським поліцейським офісом, законопроєкт про скасування мораторію на відкриття справ про банкрутство в період карантину, а також «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства». Останній документ Зеленський вніс у четвер, 29 жовтня. Він передбачає звільнення всього складу Конституційного суду України, а також відновлення скасованих норм про декларування.
Кабінет міністрів вніс 22 законопроекти. Зокрема, уряд запропонував ратифікувати конвенцію з Австрією про уникнення подвійного оподаткування та вийти з угоди СНД з міграції.
Ще 103 законопроєкти зареєстрували народні депутати. Представники фракції «Слуга народу» причетні до створення 75 ініціатив, найактивнішим був Данило Гетманцев. Представники «Голосу» працювали над 20 законопроектами (лідер – Роман Лозинський), представники групи «Довіра» – над 19 (лідер – Лариса Білозір), депутати групи «За мабутнє» – над 17 (найактивніший – Сергій Мінько), нардепи з «Батьківщини» – над 14 (найбільше працювала Юлія Тимошенко), нардепи від «Опозиційної платформи» – над 10 (лідер – Ігор Абрамович), депутати від «Європейської солідарності» – над 6 (лідер – Микола Княжицький).
Серед позафракційних нардепів найактивніше законотворчою діяльністю займалася Оксана Савчук.
Нагадаємо, «Слово і діло» вивчило, хто з нардепів найчастіше користувався автопарком парламенту в липні-вересні.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»