Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розтрату 37 млн грн, виділених на облаштуванні полігону «Широкий лан».
Про це повідомляє пресслужби відомств.
«Прокурорами САП ухвалено рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, та відкриття матеріалів у справі щодо розтрати колишніми посадовцям Збройних сил України та двома представниками приватного товариства понад 37 млн грн під час облаштування військового полігону «Широкий лан», – інформують у прокуратурі.
У НАБУ додали, що наразі п'ятьом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Зокрема, йдеться про начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ у складі Міністерства оборони; начальника управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об'єктів ГКЕУ ЗСУ; начальника відділу технічного нагляду за будівництвом ГКЕУ ЗСУ, бенефіціара приватної фірми та директора цього ж ТОВ.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексначальника ГКЕУ ЗСУ Олега Галушка, начальника управління ГКЕУ ЗСУ Сергія Чагарного, ексначальника відділу ГКЕУ ЗСУ Віктора Антонущука, бенефіціара приватної компанії «РІСТ» Романа Баликіна та ексдиректора цієї фірми Костянтина Чепусова. Троє з підозрюваних вносили застави.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру п'яти особам у нанесенні збитків під час будівництва полігону «Широкий лан». За версією слідства, у 2017-2018 роках начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ, начальник Управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів Головного КЕУ ЗСУ та начальник відділу технічного нагляду за будівництвом Головного КЕУ ЗСУ у змові з представниками приватного товариства «Ріст», а саме його директором та бенефіціарним власником, організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору «Широкий лан» у с. Улянівка Миколаївської області.
У НАБУ зазначили, що попри фактичне невиконання робіт з облаштування польового табору, посадовці ЗСУ все ж «посприяли» в перерахуванні коштів на рахунки компанії. Як наслідок, державі було завдано збитків на суму понад 37 млн грн, що підтверджується висновком Державної аудиторської служби та проведеними в справі експертизами.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»