Від 1 грудня в Україні зросте низка соціальних виплат, бо підвищується прожитковий мінімум. Від нього залежить і розмір мінімальної пенсії. Крім того, зростання мінімальної заробітної плати з 6 тисяч до 6,5 відтермінують. У коментарі «Слово і діло» економіст Борис Кушнірук відзначив, що соціальних виплат не затримуватимуть, але початок наступного року буде складним з точки зору забезпечення виплат. Ситуація може погіршитися вже у січні-лютому.
«Захищені видатки все ж таки будуть профінансовані, принаймні цьогоріч. Але питання можуть виникнути на початку наступного року. Наприклад, у січні, бо в цей період найменші податкові надходження. Якщо ще й буде карантин, то це суттєво вдарить по економіці», ‒ сказав Кушнірук.
Він пояснив, у січні найменше податкових надходжень у бюджет і будуть відчутні наслідки запровадження карантину.
«Я противник збільшення виплат адміністративним шляхом. По-перше, це збільшення тиску на бюджет й це створює додатковий податковий тиск на підприємців, бо з цієї зарплати треба буде сплатити податки, а для багатьох населених пунктів це може бути неможливим. Уряд розраховує у такий спосіб отримати зиск через те, що бізнес сплатить податки й вони отримають доходи у Пенсійний фонд, але робити це в адміністративний спосіб – не найкраща ідея», ‒ сказав Кушнірук.
Економіст також додав, що підвищення розміру соціальних виплат від 1 грудня – планові заходи.
«Але є питання, чи є на це кошти, бо ми бачимо наскільки суттєвий дефіцит державного бюджету та у якому стані економіка. Я до таких речей ставлюся скептично – відповідно до того, в якому стані перебуває економіка», ‒ наголосив Кушнірук.
Нагадаємо, уряд схвалив доопрацьований проєкт держбюджету-2021 до другого читання. Для голосування парламент може зібратися на позачергове засідання після 7 грудня.
«Слово і діло» пропонує подивитись, як планується розподілити бюджетні кошти наступного року.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»