Рік і вісім місяців роботи президента: як Зеленський виконує обіцянки

Читать на русском

«Слово і діло» і далі стежить за тим, як президент України Володимир Зеленський виконує обіцянки. Станом на сьогодні глава держави дав 623 обіцянки, це з урахуванням передвиборчої риторики і програмних. Від дня інавгурації у Зеленського накопичилося 381 зобов'язання у процесі реалізації, 152 виконані, 90 – провалені.

З 20 грудня 2020-го до 20 січня цього року Зеленський дав 6 нових обіцянок, 17 – виконав і 14 – не виконав.

Президент Володимир Зеленський за місяць виконав 17 обіцянок і 14 зобов'язань – не виконав.
Обіцянки Володимира ЗеленськогоСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Усі обіцянки президента можна подивитися в його профілі на сайті. Як аналітики «Слово і діло» відстежують виконання обіцянок політиків, можна прочитати тут.

Які обіцянки за місяць провалив президент

Володимир Зеленський запевняв, що бюджет Міністерства оборони на 2021 рік щонайменше залишиться на рівні 2020-го: «Не розганяйте, будь ласка, «зраду», що в 21-му році ми скоротимо кошти на армію. Це неможливо, тому що бюджет ще не ухвалений. Я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень. Тобто на 15 мільярдів більше, ніж в епоху білбордів про армію».

У 2020 році кошторис Міністерства оборони після змін становив 118 млрд 12 млн грн. А в бюджеті-2021 на відомство передбачили 117 млрд 626 млн грн, тобто більше ніж на 300 млн менше. Таким чином, обіцянка не виконана.

Президент не виконав ще одну обіцянку, пов'язану з держбюджетом – до вересня 2021-го збільшити мінімальну зарплату до 6,5 тис. грн. Згідно із затвердженим бюджетом, з 1 січня мінімалка виросла до 6 тис. грн, а до 6,5 тис. Її підвищать тільки з грудня.

Наприкінці 2020 року Зеленський обіцяв відкрити хаб на адміністративному кордоні з Кримом. Як стало відомо в січні, Міністерство реінтеграції окупованих територій спільно з Херсонською ОДА, «Укрзалізницею» і компанією SOCAR уклали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю, а також створили координаційну групу, в рамках якої і займаються створенням хабу і модернізації КПВВ «Чонгар». Оскільки хаб ще не готовий, обіцянка не виконана.

Крім того, президент провалив обіцянку в 2020 році впровадити в Україні амністію капіталів. У грудні Кабмін, відповідно до свого плану діяльності, повинен був зареєструвати законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу. Але уряд цього не зробив, а якби й зробив, то за місяць ухвалити ініціативу в першому і в другому читанні не вийшло би.

Що за місяць зміг зробити Зеленський

У рамках програми «Велике будівництво» президент виконав обіцянку побудувати 5 тисяч кілометрів доріг до 2021 року. За минулий рік в Україні оновили 3 926 кілометрів доріг державного значення і фактично закінчили роботи на 2 432 кілометрах доріг місцевого значення. Загалом виходить 6 358 кілометрів.

Також, як і обіцяв Зеленський, в Україні побудували 100 дитячих садків і завершили будівельно-ремонтні роботи на 100 спортивних об'єктах. «Особисто для мене має велике значення, що план «Великого будівництва» на цей рік навіть перевиконано. 114 шкіл, 100 дитячих садків і 101 спортивний об'єкт вже готові приймати відвідувачів», – відзвітував в кінці року міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Глава держави виконав зобов'язання замовити будівництво літаків у державного підприємства «Антонов». Міністерство оборони і «Антонов» підписали меморандум про співпрацю у будівництві літаків для потреб Збройних сил України. На першому етапі мова йде про три нових військово-транспортних літаки Ан-178. Їх можуть використовувати для доправлення особового складу, озброєння і легкої військової техніки, а також для транспортування вантажів.

Під час своєї пресконференції в травні минулого року Зеленський обіцяв розробити на 2021-й програми підтримки пенсіонерів, яким виповнилося 75 років: «Ми ввели програму 80+, і кожному пенсіонеру, старше 80 років, ми додали 500 гривень. Далі будемо розробляти програму для наступного року, щоб ввести програму 75+».

Кабмін затвердив постанову, згідно з якою з 1 липня пенсіонери у віці 75-80 років, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає розміру середньої зарплати в Україні, будуть отримувати щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень. Кошти передбачили у держбюджеті-2021.

Нагадаємо, «Слово і діло» склало топ виконаних і провалених обіцянок Володимира Зеленського за 2020 рік.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: