В Україні з 1 квітня запрацює нова програма медичних гарантій, на яку в держбюджеті закладено 123,5 млрд грн. У програмі передбачено 36 пакетів медичних послуг, серед яких вакцинація від коронавірусу. Детальніше про те, які зміни чекають українців, розібралося «Слово і діло».
Нагадаємо, для того, щоби скористатися безкоштовними послугами у пацієнта повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем. Отримати послуги можна тільки за направленням в установі, у якої є контракт з Нацслужбою здоров'я. Направлення не потрібне в разі звернення до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра.
Крім того, безкоштовно, без направлення і декларації з лікарем надають екстрену медичну допомогу.
З 1 квітня серед безкоштовних медичних послуг буде вакцинація від COVID-19. Вакцинуватися можуть громадяни, які входять в цільову групу, визначену нормативно-правовими актами, за умови попередньої реєстрації.
Також в новий пакет послуг виділили ведення вагітності в амбулаторних умовах. Безкоштовно можна буде отримати такі послуги:
спостереження за вагітністю (обстеження, консультації);
проведення необхідних лабораторних досліджень (аналіз крові, сечі, УЗД);
проведення профілактики, спрямованої на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду;
направлення вагітної до інших фахівців для спільного спостереження;
направлення вагітної в стаціонар, надання невідкладної медичної допомоги, виклик бригади;
заняття в «Школі відповідального батьківства» із залученням членів сім'ї до навчання.
Ще один новий пакет – стоматологічна допомога (крім ортодонтичних процедур і протезування, вони будуть платними). У перелік безкоштовних послуг увійшли:
первинний огляд;
ургентна стоматологічна допомога дітям і дорослим;
надання планової стоматологічної допомоги дітям;
інструментальні дослідження;
проведення обов'язкових профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.
Крім того, вводиться новий пакет для мобільних психіатричних бригад – вони будуть надавати допомогу пацієнтові вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікуватися амбулаторно.
За рахунок держави буде оплачуватися хірургія в стаціонарних умовах для дітей та дорослих, а також стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій. Безкоштовною як і раніше буде допомога під час гострого інсульту та інфаркту міокарда, з нововведень – в список послуг увійшли харчування пацієнтів в стаціонарах, забезпечення ліками та медвиробами, консультації з лікарями інших спеціальностей.
Серед безкоштовних послуг – медична допомога під час пологів і допомога новонародженим в складних неонатальних випадках.
З обстежень безкоштовно можна зробити мамографію, бронхоскопію, колоноскопію, цистоскопію. Держава буде оплачувати лікування пацієнтів гемодіалізом, хіміотерапевтичне і радіологічне лікування онкозахворювань. В останньому випадку пацієнту також безкоштовно нададуть психологічну допомогу.
Крім того, в перелік безкоштовних медичних послуг входить лікування ВІЛ і його діагностика, лікування туберкульозу та реабілітація хворих, медична реабілітація для дітей (від 3 років) і дорослих з ураженням рухового апарату або нервової системи. У реабілітацію входитиме знеболювання і психологічна допомога.
Нагадаємо, раніше ми писали, як видають медичні довідки тим, хто хворів на COVID-19, і яким чином нараховуються виплати за тимчасову втрату працездатності.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»