Ключовими проблемами України в березні 2021 року українці визнали бойові дії на Сході України (47%), відсутність відповідних пропозицій з працевлаштування, безробіття (37%) і епідемію коронавірусу (35%). Відзначається дворазове зростання тих, хто вважає проблемою коронавірус.
Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг».
Крім того, 27% вважають надзвичайно важливою проблемою низький рівень зарплат і пенсій, 21% - корупцію у владі, хабарництво, 19% впевнені в повній некомпетентності влади та називають проблемою підвищення тарифів на комунальні послуги, 16% назвали проблемою неможливість отримати нормальне медичне обслуговування.
На особистому рівні найважливішими проблемами стали падіння зарплат і пенсій (38%) і підвищення тарифів на комунальні послуги (35%). Епідемію коронавірусу особистою проблемою вважають 25%. У липні 2020 року ця цифра була зовсім іншою - 12%.
Іншими проблемами, зазначеними на особистому рівні, стали військовий конфлікт на сході країни - 24%, підвищення цін на основні товари та послуги - 23%, відсутність роботи, безробіття - 23%, неможливість отримати якісне медичне обслуговування - 16%, хабарництво і корупцію у владі - 14%, некомпетентність влади - 13%.
Опитування Соціологічної групи «Рейтинг» проводилося 24-28 березня 2021 року серед 2000 респондентів по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Нагадаємо, за підсумками березня 2021 року інфляція в Україні досягла 8%. Це півторарічний рекорд, який перевищує очікування Національного банку України, що оцінювалися в 7,6%.
Нагадаємо, позитивна динаміка за рівнем зарплат і в роздрібній торгівлі в Україні в лютому показує, що споживчі настрої населення поліпшуються.
Раніше повідомлялося, що в другому кварталі 2021 року, тобто в найближчі три місяці, національна валюта може різко зміцнитися - до 27 грн/дол, завдяки активно продажу іноземної валюти насамперед аграріями.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»