Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду передала для розгляду справу сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря Солом'янському районному суду міста Києва.
Таке рішення 24 травня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомили «Слово і діло» в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
За словами прокурора САП, троє суддів виступили за передачу справи до іншого суду, а інші двоє – висловили окрему думку. Подання розглядала колегія суддів у складі: Миколи Глотова (головуючий), суддів Олега Павлишина, Інни Калугіної, Андрія Никифорова та Даниїли Чорненької.
Раніше антикорупційний суд звернувся до АП ВАКС з поданням про зміну підсудності у справі Гладковського-молодшого. Це вони зробили за заявою його адвоката, який просив змінити суд через те, що ВАКС не може розглядати справу через непідсудність.
За версією слідства, у 2016 році Гладковського-молодшого залучили до злочинної схеми постачання комплектуючих для військової техніки до державних підприємств державного концерну «Укроборонпром» з ухиленням від сплати податків з таких операцій, котру розробили його знайомі Андрій Рогоза та Віталій Жуков, які фактично здійснювали керування компанією «Оптимумспецдеталь».
У 2016 році Жуков і Рогоза звернулися до Гладковського, батько якого тоді обіймав посади в РНБО та в Міжвідомчій комісії з питань оборонно-промислового комплексу. Вони попросили, аби той вплинув на ухвалення генеральним директором «Укрспецекспорту» рішення щодо надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги у сумі 7 млн грн на користь Житомирського бронетанкового заводу. Планувалося, що за ці кошти держпідприємство сплатило б свої фінансові зобов'язання товариству «Оптимумспецдеталь» у договорах на постачання товарів.
Результатом виконання цих домовленостей, на які впливали родинні зв'язки Гладковського, стало перерахування коштів спочатку на рахунки ДП «ЖБТЗ», а потім на рахунки ТОВ «Оптимумспецдеталь» у сумі 7,1 млн грн. Після легалізації отриманих коштів, особа за свої «послуги» отримала неправомірну вигоду еквівалентну 950 тис. грн.
Як відомо, рішенням суду Гладковського-молодшого обмежили в ознайомленні з матеріалами до 15 квітня, відтак він вже не мав можливості затягувати досудове розслідування. За даними НАБУ, його викликали до САП на 16 квітня та, у зв’язку з неявкою, повторно на 20 та 21 квітня для отримання копії обвинувального акта та реєстру матеріалів досудового розслідування. Однак він тричі не з'явився і тому його оголосили в розшук. Пізніше Гладковський повернувся до України і йому вручили обвинувальний акт.
Нагадаємо, самого Жукова, якого обвинувачували в наданні неправомірної вигоди Гладковському-молодшому, звільнили від кримінальної відповідальності. Підставою стало закінчення строків давності у справі. Водночас його судитимуть за організацію ухилення від сплати податків фірмою «Оптимумспецдеталь» на 50 млн грн та легалізації цих коштів. Однак з Жуковим там уклали угоду про визнання винуватості.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»