Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала 185 тисяч гривень, вилучених під час обшуку у першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Олександра Брижатого, підозрюваного у причетності до заволодіння майже 27 млн грн на реконструкції Соборної площі в Миколаєві.
Таке рішення 22 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
16 серпня антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон iPhone Брижатого, але відмовився заарештувати 185 тис. грн. Не погодившись з таким рішенням, прокурор Спеціалізованої антикорупційного суду подав скаргу. В ній він просив накласти арешт і на гроші, вилучені в підозрюваного. На думку прокурора, ці кошти необхідно заарештувати в забезпечення можливої конфіскації майна обвинуваченого в якості міри покарання.
Вивчивши клопотання, судді його задовольнили частково і наклали арешт на 185 тис. грн. «Апеляційну скаргу прокурора – задовольнити частково. Накласти арешт на грошові кошти у сумі 185 000 грн, що були вилучені в ході проведення обшуку за місцем проживання підозрюваного (Олександра Брижатого – ред.), із забороною їх відчуження, розпорядження та користування», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ затримало віцемера Миколаєва Коренєва на кордоні з Угорщиною. Також затримали депутатку Одеської міськради Лозовенко, першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Олександра Брижатого і ще одного керівника приватної компанії. Пізніше антикорупційні органи повідомили їм про підозру. Крім того, НАБУ викликало на допит мера Миколаєва Олександра Сєнкевича.
Як встановило слідство, в 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами – директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеної компанії БВК «Пік-Буд», яка і виконала роботи.
Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»