В Україні майже щодня фіксують нові антирекорди захворюваності на коронавірус. Наприклад, за 27 жовтня було виявлено понад 26 тисяч нових випадків інфікування. А за песимістичними прогнозами Академії наук, за тиждень кількість хворих на добу може досягти 29 тисяч. Майже всі госпіталізовані з коронавірусом не були вакциновані, наголошують у МОЗ. На цьому тлі влада змушена «батогом та пряником» стимулювати громадян зробити щеплення. Хто повинен обов'язково вакцинуватися від COVID-19 і що загрожує за відсутність COVID-сертифікату в «червоній» зоні – на інфографіці «Слово і діло».
Міністерство охорони здоров'я визначило, що обов'язково вакцинуватися від коронавірусу мають працівники:
центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
місцевих держадміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
закладів освіти та наукових установ (незалежно від типу власності).
Зазначимо, що медичні працівники до цього списку не увійшли.
Тих, хто не вакцинувався, усуватимуть від роботи вже з 8 листопада без збереження зарплати. На роботу вони зможуть повернутись після проведення вакцинації. Виняток буде для тих співробітників, які мають протипоказання до проведення щеплень: вони повинні мати при собі відповідний медичний висновок.
Наказ про усунення роботи видає керівник. Якщо він цього не зробить, загрожує штраф у розмірі 2-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (34-170 тисяч гривень).
В Україні також запроваджено нові правила міжобласних перевезень: тепер для проїзду потрібно мати або сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест. За відсутність цих документів пасажиру в автотранспорті загрожує штраф у розмірі 17-34 тисячі гривень (1-2 неоподатковуваних мінімумів). Зазначимо, що це не стосується поїздок у легкових автомобілях, де перебувають не більше ніж 5 осіб.
За перебування в авіаційному чи залізничному транспорті за пасажира без сертифікату чи тесту штраф сплачує вже перевізник – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.
У «червоній» зоні карантину за новими правилами будуть послаблення для вакцинованих громадян – вони зможуть відвідувати масові заходи та громадські місця. Але при цьому у співробітників (організаторів) та відвідувачів мають бути сертифікати вакцинації. Перевірити їх можуть лише правоохоронці чи представники Держпродспоживслужби.
У разі відсутності документа, відвідувачів буде оштрафовано на 17-34 тисячі гривень, посадових осіб (організаторів, власників) – на суму від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.
Підробка документів про вакцинацію та їхнє використання тягне за собою штраф у розмірі 17-34 тисячі гривень для громадян та 34-170 тисяч для посадових осіб.
Нагадаємо, в Україні з 21 жовтня діють нові правила перевезень пасажирів. Докладніше – на нашій інфографіці.
Також на інфографіці можна подивитися, якою була динаміка вакцинації від коронавірусу цього року.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»