Комітет Генасамблеї ООН сьогодні схвалив проєкт із ситуації з правами людини у Криму.
Вперше у документі зафіксували підтримку Кримської платформи, повідомив у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Вітаю ухвалення проєкту посиленої резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму, який щойно пройшов 3 комітет ГА ООН. Вперше було зафіксовано підтримку Кримської платформи. Документ також закликає РФ звільнити українських політв'язнів, забезпечити права кримськотатарського народу», - написав він.
При цьому міністр додав, що резолюцію схвалять на сесії Генасамблеї ООН у грудні.
«Я вдячний усім державам-членам ООН, які підтримали цей важливий проєкт резолюції. Її схвалення на сесії ГА ООН у грудні дозволить додатково консолідувати міжнародну підтримку України на заваді відновлення нашої територіальної цілісності», - написав міністр.
Цього року в проєкті резолюції ключовими нововведеннями стали відображення в назві резолюції статусу Криму як тимчасово окупованого півострова, підтримка співпраці в Кримській платформі, наголос на відповідальності Росії за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму, вимога скасувати вироки, винесені заочно лідерам.
При цьому в резолюції наголошується, що нарощування військових у тимчасово окупованому Криму та численні навчання російських збройних сил спричиняють довгострокові негативні наслідки в регіоні, зокрема, ускладнюють забезпечення основних прав цивільного населення.
Проєкт резолюції зазначає виняткову відповідальність Росії як держави-окупанта у забезпеченні мешканців півострова питною та прісною водою.
Водночас у резолюції засуджуються незаконні дії РФ щодо знищення чи переміщення культурних та природних цінностей України, розташованих у Криму.
Раніше повідомлялося про те, що в окупованому Криму активісти зафіксували 73 затримання на місяць.
Нагадаємо, СБУ викрила канал переправлення вибухівки із Криму.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»