У столиці викрили ботоферму, яка розповсюджувала антиукраїнський контент.
За інформацією пресслужби СБУ, зловмисники створили та керували майже шістьма тисячами ботів.
«За даними слідства, до групи входило дев'ятеро мешканців Києва. Вони розробили та використовували спеціалізовані програми та обладнання, що дозволяє керувати ботами», - йдеться у повідомленні.
За допомогою програм можна було автоматично реєструвати нові облікові записи та наповнювати контентом їхні профілі. Також штучний інтелект дозволяв одночасно адмініструвати велику кількість користувачів соцмереж. Верифікувалися акаунти за підробленими документами громадян України.
Ботів використовували для поширення рекомендованих публікацій та коментарів. Переважно контент був спрямований на посилення протестних настроїв в Україні, зокрема, антивакцинаторських.
Боти розміщували і рекламу шахраїв, які залучали користувачів на фішингові сайти банківських установ, міжнародних брокерських проєктів та онлайн-казино. Усе це робилося для викрадення коштів.
«Встановлено також, що ділки перебували у змові із власниками шахрайських кол-центрів, регулярно «постачаючи» їх новими «клієнтами» з-поміж своїх читачів. За попередньою інформацією, за кожну жертву зловмисники отримували грошову винагороду», - додали СБУ.
У ході обшуків було вилучено понад 500 підроблених електронних копій документів, що засвідчують особу громадян України; обладнання та програмне забезпечення, що дозволяє одночасно анонімно адмініструвати велику кількість облікових записів; понад 100 банківських карток, які використовувалися для анонімізації платежів, одержаних за надані протиправні послуги.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) та ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) КК України.
Раніше у СБУ назвали кількість російських агентів в Україні.
Також зазначимо, що в Херсоні заблокували ботоферму під кураторством РФ.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»