У 2021 році Україна втратила рекордну кількість населення через еміграцію за кордон - виїхали та не повернулися 600 тисяч осіб. Традиційно найохочіше українці емігрують до Польщі - ця країна завжди рада українським заробітчанам і емігрантам.
Про це розповіла експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна в ефірі телеканалу «Україна 24».
«Наскільки я знаю за статистикою, велика частина людей, які їдуть, це чоловіки у віці до 40 років. Більшість з них мають середню технічну або вищу технічну освіту. Це означає, що тут вони працювали, але хочуть чогось кращого. Агентства, які працевлаштовують українців за кордоном, кажуть, що є чотири пункти, за якими Україна програє Польщі. Зарплата - тільки один з них. Далі ми говоримо про соціальну стабільність, про якість освіти та медичні сервіси» - пояснила вона.
За словами експерта, Польща зацікавлена не тільки в залученні українців, але і в тому, щоб вони залишилися там якомога довше, а в ідеалі - взагалі назавжди. Виходячи з цієї мети, Польща робить багато чого, щоб зацікавити українців.
«Ми бачимо, що люди з моделі заробітків - три місяці тут, три місяці там - поступово переходять до рік-два-п'ять. Кількість українців на довгострокових контрактах зростає. Або вже асимілюватися і мігрувати не як трудовий мігрант, а як громадянин Польщі... Польща радісно розкриває обійми та дає велику кількість поблажок і працевлаштованим людям, і організуючим бізнес» - розповіла експерт.
Нагадаємо, що в Україні у 2023 році планується провести перший з 2001 року повноцінний перепис населення. Під час перепису громадяни дадуть відповідь на більш ніж 50 питань. Обійдеться перепис державному бюджету у 5 млрд грн.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»