НАБУ розкрило схему продажу заарештованого майна: підозру вручили ексголові АРМА

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку розкрили корупцію під час продажу арештованого і переданого в управління Нацагентству майна через держпідприємство.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у незаконному продажі заарештованого майна.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«12 липня 2022 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили колишньому голові АРМА про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн грн. Дії посадовця кваліфікували за ч. 5 ст. 191; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України. Також про підозру повідомлено ще чотирьом особам», – йдеться у повідомленні.

За даними «Слово і діло», йдеться про ексголову АРМА Антона Янчука. Він якраз обіймав керівну посаду в період продажу вказаного майна. Янчука звільнили в грудні 2019 року.

Серед підозрюваних начальник управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (на той момент посаду обіймав Віталій Різник), фахівець відділу з розвитку підприємства ДП «Сетам», оцінювач, а також засновник та директор приватної компанії. Слідство встановило, що посадовці АРМА, у змові з представниками ДП «СЕТАМ», приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельний майданчик ДП «СЕТАМ» майна, арештованого в межах кримінальних справ, і переданих в управління АРМА.

Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

Нагадаємо, з 2019 року НАБУ розслідує справу про незаконний продаж АРМА землі торговельних центрів мережі «Ашан». Також з 2019 року детективи і прокурори розслідують справу про продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду, зерна, крупи та олійних культур. Щодо продажу піску теж відкрили справу в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: