Через повномасштабну війну в українських містах не буде масового святкування Нового року та Різдва – не буде ярмарків та концертів, продовжить діяти нічна комендантська година. Та все ж, щоб підтримати людей та подарувати свято дітям, у деяких обласних центрах встановили ялинку – з елементами у дусі воєнного часу. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
Новорічну ялинку встановлено менше ніж у половині обласних центрів України. Відмовилися від ялинки у Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Херсоні, Чернівцях, Чернігові та Черкасах. Таке рішення в містах прийняли через схожі причини – економія бюджетних грошей та електроенергії, регулярні обстріли або просто це визнали недоречним.
У Дніпрі, наприклад, рішення не встановлювати ялинку було ухвалено шляхом онлайн-голосування.
У столиці 19 грудня відкрили «Ялинку незламності» на Софійській площі. Її висота 12 метрів, прикрашена іграшками минулих років – близько тисячі куль синього та жовтого кольору, білими голубами, зображенням захисника Києва – Архістратига Михайла та прапорами країн-союзників. На вершині ялинки Герб України.
Крім того, вона прикрашена енергозберігаючими гірляндами: їх вмикатимуть від генератора з 17 до 21 години.
У Харкові також коштом бізнесу встановили новорічну ялинку на станції метро «Університет». Локацію вибирали з міркувань безпеки – місто регулярно обстрілюють окупанти.
У Львові ялинку встановили, як сказав Андрій Садовий, порадившись із переселенцями, військовими, волонтерами та фахівцями з ментального здоров'я. Як і у Києві, львівська ялинка цього року нижча – 14 метрів проти звичайних 17-20. На ній мінімум ілюмінації, нових прикрас теж нема.
Головна фішка ялинки у Львові – стилізований протитанковий їжак на вершині. Він важить 1,3 кілограми.
Ялинку в стилі мілітарі встановили в Миколаєві: дерево зробили з маскувальних сіток. В Івано-Франківську встановили «Ялинку перемоги», прикрашену дитячими малюнками.
Одразу 12 новорічних ялинок встановили у Кропивницькому. Така кількість пов'язана з акцією «Кіровоградщина серцем із вами» на підтримку найбільш постраждалих від війни міст: ялинки присвячені Волновасі, Гостомелю, Охтирці, Миколаєву, Чернігову, Харкову, Херсону, Ірпеню, Маріуполю та Бучі.
У Луцьку три живі ялинки прикрасили іграшками, зробленими викладачами та учнями художніх шкіл.
Нагадаємо, «Слово і діло» підрахувало, на скільки в порівнянні з 2021 роком подорожчав традиційний новорічний стіл.
Також ми писали, чи будуть в Україні додаткові вихідні на Новий рік та Різдво.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»