Після серії скандалів із відпочинком народних депутатів та топ-чиновників за кордоном під час війни умови виїзду з України ще більше посилили. Наразі чиновники, причому як чоловіки, так і жінки, не зможуть виїжджати з країни без службової цілі. Але й у цьому правилі залишили «лазівки». Кого стосується нова постанова і які винятки все ж таки є – на інфографіці «Слово і діло».
Згідно з новими правилами, під час дії воєнного стану виїхати з України тільки на підставі рішення про службове відрядження можуть:
члени Кабміну, перші заступники та заступник міністрів, держсекретар Кабміну та його заступники;
керівники центральних органів виконавчої влади, їхні перші заступники та заступники;
керівник Апарату Верховної ради та його заступники;
народні депутати;
керівник Офісу президента та його заступники;
голова СБУ;
голова та члени Нацради з телебачення та радіомовлення;
голова та члени Рахункової палати;
голова та члени Центральної виборчої комісії;
секретар РНБО, його заступники;
омбудсмен;
голова Нацбанку, його заступники;
представник президента у Криму та його заступники;
голови місцевих держадміністрацій;
судді КСУ;
прокурори;
депутати місцевих рад.
Крім того, нові правила стосуються керівників та працівників структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування, заброньованих на період мобілізації; керівників унітарних підприємств.
Раніше ці чиновники могли перетинати кордон на підставі закордонного, службового чи дипломатичного паспорта. Тепер же потрібний документ, який підтверджує службове відрядження. Щоб виїхати, потрібно за три дні подати звернення до Прикордонної служби.
У правилах щодо цих осіб є винятки. Так, жінки чи батьки-одинаки можуть виїхати за кордон для супроводу чи відвідування дітей (за наявності підтверджуючих документів).
Зберігається можливість виїхати на лікування за кордоном. Для цього потрібен лист від Міністерства охорони здоров'я про узгоджений перелік осіб, яким потрібне лікування.
Крім того, можна виїхати у разі смерті за кордоном члени сім'ї першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік чи дружина, діти, рідні брати та сестри, бабуся чи дідусь, онуки).
Контролювати виїзд чиновників, зазначили у Держприкордонслужбі, мають не лише інспектори на кордоні, а й керівники, які видають своїм підлеглим відпустку чи відправляють у службове відрядження.
Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, які категорії чоловіків можуть виїжджати за кордон під час дії воєнного стану.
Також ми писали про нові правила військового обліку.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»