Коли Україна стане членом Євросоюзу: прогнози українських та європейських політиків

Читать на русском

З початком повномасштабної війни Україна зробила великий євроінтеграційний прорив. Усього через чотири дні після вторгнення президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ до Євросоюзу, а у червні Україна вже отримала статус кандидата. Подальші перешкоди на шляху до членства Україна сподівається подолати так само швидко, але в Європі не завжди поділяють цей оптимізм. «Слово і діло» зібрало прогнози українських та європейських політиків щодо термінів вступу до ЄС.

Після отримання статусу кандидата в ЄС віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна планує стати повноправним членом у рекордно короткий термін – максимум за п'ять років.

Президент Володимир Зеленський у вересні сказав про ще більш оптимістичні терміни: «Сумнів немає, що протягом двох-трьох років ми отримаємо членство в Європейському Союзі. Принаймні ми чітко йдемо – і законодавчо, і у діалозі з нашими партнерами». Але Зеленський мав на увазі, що це буде після перемоги.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль перед самітом також озвучив амбітний план України приєднатися до ЄС протягом наступних двох років.

Глава Європейської ради Шарль Мішель, коментуючи заяву Шмигаля, припустив, що стати членом ЄС у такі терміни реально. «Якщо з українського боку буде сильна політична воля до прискорення реформ, це (процес вступу – ред.) можна прискорити», – зазначив він.

Такої ж думки дотримується канцлер Німеччини Олаф Шольц: за його словами, Україна може стати членом ЄС до кінця 2024 року, якщо відповідатиме необхідним критеріям — це питання верховенства закону, демократії, дотримання прав людини та боротьби з корупцією.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн не озвучувала жодних прогнозів щодо термінів приєднання України до ЄС. За її словами, «немає чітких часових рамок, але є цілі, яких потрібно досягти».

А найбільшим песимістом виявився президент Франції Еммануель Макрон. На його думку, вступ України до ЄС займе «десятиліття». Щоправда, він говорив це ще до отримання Україною статусу кандидата.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна розраховує на початок передвступних переговорів із ЄС уже в 2023 році.

3 лютого у Києві відбувся саміт Україна-ЄС. У підсумковій заяві йшлося про те, що майбутнє України знаходиться в Євросоюзі, але для членства потрібно виконати всі вимоги.

Як Україна їх виконує, можна дізнатись із інфографіки «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: