До яких країн-союзників приїжджав Зеленський під час повномасштабної війни

Читать на русском

Володимир Зеленський упродовж вихідних відвідав одразу кілька європейських союзників України – Італію, Німеччину та Францію – а сьогодні, 15 травня, приїхав до Британії. Після початку повномасштабної війни український президент більше місяця не залишав Київ, а перший закордонний візит здійснив лише у грудні. Цього року Зеленський мав уже більше десяти поїздок за кордон для особистих переговорів із союзниками. Які країни відвідував – на інфографіці «Слово і діло».

Володимир Зеленський з початку повномасштабної війни здійснив 14 закордонних візитів, майже всі – у 2023 році.
Міжнародні візити Зеленського під час війниСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Перший з початку повномасштабного вторгнення закордонний візит Зеленського був у США – адже саме вони надали Україні найбільше військової допомоги. Як домовлялися про візит і як Зеленський діставався Штатів, розповідали ЗМІ.

21 грудня президент прибув до Вашингтона, де зустрівся з Джо Байденом та сенаторами, а також виступив у Конгресі.

Дорогою до Києва Зеленський зупинився в польському Жешуві, щоб зустрітися з Анджеєм Дудою.

На початку лютого відбувся перший «євротур» Зеленського. 8 лютого він приїхав до Великої Британії, де зустрівся з Ріші Сунаком та королем Чарльзом. Президент також виступив перед британським парламентом: він закликав Захід поставити Україні бойові літаки та подарував спікеру шолом українського пілота.

Після Лондона Зеленський поїхав до Парижа, де зустрівся з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцем. Під час цього візиту він отримав найвищу нагороду Франції – Орден Почесного легіону.

Того ж дня, 9 лютого, разом із лідерами Франції та Німеччини Зеленський полетів до Брюсселя. Програма візиту також була дуже насиченою: зустріч із лідерами Євросоюзу, виступ у Європарламенті та на засіданні Ради ЄС, зустріч із королем Бельгії. Дорогою назад Зеленський знову зустрічався в Жешуві з Дудою.

У березні президент не залишав Україну, а 5 квітня відбувся його повноцінний офіційний візит до Польщі. У Варшаві Зеленський зустрівся з Анджеєм Дудою, Матеушем Моравецьким, парламентською делегацією, мерами міст, взяв участь в економічному форумі та був нагороджений Орденом Білого Лева. Під час поїздки Україна та Польща погодили нову оборонну допомогу.

Завершився візит спільною промовою Зеленського та Дуди у центрі польської столиці.

3 травня президент приїжджав до Фінляндії: зустрівся з президентом країни та лідерами Швеції, Ісландії, Данії та Норвегії та взяв участь у спільному саміті. Наступного дня Зеленський був у Гаазі. Окрім зустрічі з лідерами Нідерландів, він виступив у парламенті, а також у Міжнародному кримінальному суді.

Ці вихідні Зеленський почав із візиту до Італії. Прем'єр-міністр Джорджія Мелоні після переговорів пообіцяла надати Україні повну підтримку для вступу до ЄС. Крім того, Зеленський домовився в Італії про зброю та ППО.

У Ватикані була зустріч із Папою Римським, якому президент запропонував приєднатися до реалізації формули миру.

Після Риму Зеленський полетів до Німеччини. У Берліні він провів зустріч з Олафом Шольцем та Франком-Вальтером Штайнмаєром, а в Аахені отримав премію Карла Великого.

Увечері 14 травня Зеленський приїхав до Парижа на зустріч із Макроном, який пообіцяв Україні бронемашини та легкі танки.

Сьогодні президент України зустрівся з британським прем'єром Ріші Сунаком у його заміській резиденції. Вже відомо, що Британія передасть Україні зенітні ракети, ударні безпілотники та влітку розпочне навчання пілотів.

Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, перед парламентами яких країн Зеленський виступив за рік повномасштабної війни.

Також є можливість порівняти зовнішньополітичну активність українського та російського президентів: наші аналітики дослідили, які закордонні візити здійснював володимир путін після вторгнення в Україну, і хто зі світових лідерів приїжджав до нього.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: