Українські військові на вихідних знищили на Херсонщині російський винищувач Су-35, а у понеділок, 22 травня, збили вертоліт Мі-24 на Донеччині. Загалом за час повномасштабного вторгнення росія втратила в Україні понад 600 одиниць авіаційної техніки. На інфографіці «Слово і діло» – динаміка знищення літаків та гелікоптерів.
Найважчі часи для російської авіації в Україні були у перші місяці повномасштабного вторгнення. Так, за перший тиждень війни було знищено 30 літаків та 31 вертоліт (щоб переглянути інфографіку, догортайте публікацію до кінця).
У березні українські військові збили 114 літаків росіян та 102 вертольоти. Наприклад, 6 березня окупанти втратили 20 вертольотів, а 12 березня – 16 літаків.
За квітень було знищено 49 літаків та 24 вертольоти, за травень – 16 та 20 відповідно.
Орієнтовно наприкінці весни російські літаки та гелікоптери перестали залітати у повітряний простір на підконтрольній Україні території. У червні було збито 9 літаків та 11 вертольотів, у липні – всього 6 та 4 одиниці відповідно.
У середині липня у Повітряних силах констатували, що росіяни не з'являлися у нашому небі близько 2,5 місяців – змінили тактику застосування авіації.
У серпні росія втратила в Україні 11 літаків і 15 вертольотів, у вересні – 30 і 21. Восени у Повітряних силах повідомили, що тепер росіяни направляють у наш повітряний простір безпілотники. «Вони зрозуміли, що зазнають серйозних втрат на території нашої держави. Хоч би як вони розповідали у своїх пропагандистських сюжетах, ППО в Україні є. А ППО – це не лише зенітні ракетні комплекси, а й зокрема бойова авіація, винищувачі… Тому ворог відчув загрозу своїй авіації та вирішив не залітати на територію, підконтрольну нашим силам ППО», – пояснював Юрій Ігнат.
У жовтні росія втратила 12 літаків та 31 вертоліт, у листопаді – всього 4 літаки та 4 вертольоти, у грудні – 3 та 8 відповідно.
За січень було знищено 10 російських літаків та 15 вертольотів, у лютому – 7 та 4, у березні – 6 та 3, у квітні – 2 та 3. За три тижні травня було збито один винищувач та один вертоліт. «Ми давно вже не бачили збитих російських літаків та гелікоптерів через те, що вони не залітають у зону ураження нашої ППО», – зазначив нещодавно Ігнат, додавши, що окупанти завдають ударів дистанційно.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» зібрало інформацію про катастрофи російських військових літаків та гелікоптерів за час повномасштабної війни.
На інфографіці – динаміка знищення окупантів за рік повномасштабної війни по тижнях та місяцях.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»