Кабінет міністрів увечері 30 січня вніс на розгляд Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію.
Картка документа вже з'явилася на сайті парламенту.
Пресслужба Міноборони опублікувала його основні положення.
Так, у відомстві стверджують, що новий документ базуватиметься на шести принципах: визначеності, зручності, навченості, рівності, забезпеченості та можливості відпочити.
Серед ключових пропозицій:
- військовий облік «для всіх»;
- визначення чіткого терміну служби на період воєнного стану;
- звільнення від військової служби людей з інвалідністю всіх груп;
- військовозобов'язані зможуть оновлювати свої дані через електронний кабінет, а для переїзду до іншого населеного пункту не потрібно буде йти до ТЦК;
- обов'язкова військова підготовка для всіх мобілізованих;
- виключення права на відстрочку від призову у держслужбовців.
Водночас, згідно з пояснювальною запискою та текстом проєкту, документ передбачає запровадження низки положень, які були прописані у минулій версії законопроєкту, зокрема, зниження призовного віку з 27 до 25 років та надання повноважень Національної поліції України щодо участі у заходах мобілізації.
Крім того, ТЦК зможе звертатися до суду, щоб накласти арешт на банківські рахунки та цінності у банках військовозобов'язаних, які ухиляються від проходження служби, а також для запровадження обмежень на виїзд за кордон.
Нагадаємо, нещодавно про мобілізацію висловився президент Володимир Зеленський. Він заявив, що військовим потрібно дати можливість замінити тих, хто воює з перших днів. Крім того, президент порівняв мобілізацію в Україні та рф.
Раніше омбудсмен відповів, чи мають працівники ТЦК право перевіряти документи та затримувати людей.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»