Верховний суд відмовився призупинити виконання вироку, яким засудили до 8 років позбавлення волі колишнього начальника першого сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України у Вінницькій області Олександра Музикіна та його заступника Володимира Черняка.
Таке рішення 30 січня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Вищий антикорупційний суд визнав винуватими двох колишніх СБУшників Олександра Музикіна та Володимира Черняка в одержанні 50 тисяч доларів неправомірної вигоди. Їм призначили покаранням 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком 3 роки та з конфіскацією половини належного особам на праві власності майна. Апеляційна палата ВАКС залишила цей вирок без змін.
«Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою захисника в інтересах засудженого на вирок Вищого антикорупційного суду від 30 травня 2023 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 8 грудня 2023 року. Витребувати з Вищого антикорупційного суду матеріали кримінального провадження щодо (Музикіна та Черняка – ред.). Відмовити захиснику в задоволенні клопотання про зупинення виконання вироку Вищого антикорупційного суду від 30 травня 2023 року. Надіслати учасникам копії ухвали про відкриття касаційного провадження разом із копією касаційної скарги, інформацією про їхні права і обов'язки, та роз'яснити їм право подати заперечення на касаційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, за версією обвинувачення, у 2017 році на той момент начальник сектору відділу контрзахисту економіки управління СБУ Вінниччини Олександр Музикін та його заступник Володимир Черняк, діючи за попередньою змовою, вимагали та одержали від суб'єктів господарювання неправомірну вигоду у розмірі 50 тис. дол. за нездійснення тиску на їхній бізнес. Детективи НАБУ задокументували факт отримання через посередника половини цієї суми від керівників двох комерційних підприємств.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»