Вищий антикорупційний суд призначив експертизу матеріалів прослушки у межах справи за обвинуваченням Віталія Колеснікова та Валерія Троца у спробі підкупу колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка.
Таке рішення 19 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Двоє захисників просили призначити судову експертизу матеріалів, які є додатками до протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії. Вони зазначили, що під час дослідження цих доказів зміст зафіксованої на аудіозаписі розмови встановити було майже неможливо.
«Клопотання захисників про призначення судової експертизи відео, -звукозаписів задовольнити частково. Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз», – ідеться в рішенні.
Судді поставили на вирішення експертам наступні питання: коли створено зазначені відеофонограми (дата та час початку запису, тривалість відеофонограми) чи проводився запис відеофонограм на картці пам'яті безперервно; чи зазнавала змін відеофонограма на картці пам'яті; чи зафіксовано на об'єктах дослідження розмови мовлення; якщо так, які слова та висловлювання промовлено співрозмовниками; чи можливо встановити належність слів і висловлювань учасникам дослідженої розмови; якщо так, які слова і висловлювання промовлено фігурантами і в якій послідовності (провести персоніфікацію мовлення)?
Як відомо, Колесніков виїхав до Росії і досі не повернувся до України.
Як вважає слідство, восени 2019 року троє осіб запропонували голові Фонду держмайна $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод», 99,5% акцій якого належать державі, наперед визначеної особи та сприяння у здійсненні господарської діяльності з вказаним підприємством. Їх було затримано одразу після надання першої частини неправомірної вигоди, а саме - $50 тис. Пізніше їм повідомили про підозру.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про Валерія Троця, Віталія Колеснікова і Сергія Щербака. Один із підозрюваних, а саме Щербак, пішов на угоду зі слідством. Вищий антикорупційний суд цю угоду затвердив і визнав його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України. Також судді призначили йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, зі звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком у 3 роки.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»