НАБУ завершило розслідувати справу про заволодіння аеропортом «Одеса»

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку завершили розслідування справи за підозрою бізнесменів в організації заволодіння комунальним аеропортом.
фото: Facebook

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідувати справу за підозрою бізнесменів Бориса Кауфмана та Александра Боруховича в організації заволодіння комунальним аеропортом «Одеса» та доходами від його діяльності.

Про це повідомляють прес-служби органів.

У НАБУ і САП не вказують прізвища фігурантів, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Кауфмана, Боруховича, колишнього міського голову Одеса Олексія Костусєва та керівника ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» Олексія Кочанова.

«17 травня 2024 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього Одеського міського голови, керівника одного з товариств з обмеженою відповідальністю та двох відомих в регіоні бізнесменів, підозрюваних у заволодінні майновим комплексом стратегічного об'єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності. Наразі за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито стороні захисту матеріали справи для ознайомлення», – інформує САП.

В органах також додали, що Кауфману, Боруховичу повідомили про додаткову підозру у наданні неправомірної вигоди ексмеру Одеси Костусєву, а Костусєву, своєю чергою, в отриманні цієї вигоди. Йдеться про двоповерховий пентхаус в центрі Одеси площею 700 квадратних метри та вартістю близько 16 млн грн. Гроші надали за заволодіння аеропортом.

Як відомо, антикорупційний суд затвердив угоду з ексвіцемером Одеси Анатолієм Орловським і призначив йому умовне покарання.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об'єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об'єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: