Виробництво електроенергії в Україні впало нижче 20 ГВт через російські атаки – FT

Читать на русском
З початку повномасштабної війни вироблення електроенергії в Україні впало більш ніж удвічі. Останні удари рф були спрямовані проти насосних станцій ПСГ.
ua-energy.org

З початку повномасштабної війни вироблення електроенергії в Україні впало більш ніж удвічі – з 55 гігават, які були станом на 2022-й, до менш ніж 20 ГВт.

Про це пише Financial Times із посиланням на українських чиновників.

Як Україна виробляла електроенергію до повномасштабної війниВ Україні зруйновано, пошкоджено чи захоплено більше 70 відсотків енергогенерації. На інфографіці – як країна виробляла електроенергії до великої війни.

До повномасштабного вторгнення внутрішнє виробництво електроенергії в Україні становило близько 55 гігават, що було одним із найбільших показників у Європі. Тепер, як повідомили чиновники, потужність впала нижче 20 ГВт через бомбардування або окупацію об'єктів.

Першу російську кампанію повітряних ударів було націлено на розподільну електромережу країни, яку відносно легко відремонтувати. Але останні удари спрямовані на теплові та гідроелектростанції, які відновити набагато важче та дорожче.

Останню атаку, яка відбулася в суботу 1 червня, один чиновник з Кабміну назвав «руйнівною»: Україна втратила 1,2 ГВт електроенергії, а інфраструктура, необхідна для транспортування газу з підземних сховищ на заході, була серйозно пошкоджена.

На запитання, які збитки це завдасть у наступні місяці, один із чиновників відповів: «Ми маємо підготуватися до життя в холоді та темряві».

«Це наша нова норма», – сказав другий чиновник.

Секретар РНБО Олександр Литвиненко сказав Financial Times, що мета росії, судячи з усього, полягає в тому, щоб зробити життя українців нестерпним.

За його словами, уряд планує створити децентралізовану енергетичну систему, основною якою буде більша кількість міні-електростанцій, менш вразливих для атак. Україна також намагається розширити використання екологічно чистих технологій, таких як сонячні панелі та вітряні турбіни.

Нагадаємо, прем’єр Денис Шмигаль озвучив стратегію для посилення української енергетики.

З 1 червня уряд підняв тарифи на електроенергію для населення, докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: