У МОЗ відповіли, чи загрожують українцям штрафи за шум від генераторів

Читать на русском
Українців не штрафуватимуть за перевищення рівня шуму під час роботи генераторів. Ця норма законодавства не діє під час надзвичайних ситуацій.
vechirniy.kyiv.ua

Інформація про те, що власників генераторів штрафуватимуть за перевищення рівня шуму під час роботи приладів, не відповідає дійсності.

Про це заявили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Дефіцит в енергосистемі: як ощадливо споживати електроенергіюУкраїнців систематично закликають ощадливо споживати електроенергію, як це робити – на інфографіці.

У МОЗ нагадали, що допустимі рівні звуку у приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

«Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель», – пояснили у міністерстві.

При цьому в МОЗ зазначили, що робота генераторів може негативно вплинути на здоров'я людей та довкілля з кількох причин: шум, вібрації та шкідливі викиди. Зокрема, генератори відкритого типу не мають власної шумоізоляції. Постійний шум високого рівня може спричинити стрес, погіршувати сон і шкодити здоров'ю.

Щоб знизити рівень шуму від генератора його краще встановити за шість метрів від житлових будинків і спальних приміщень. Також можна оточити прилад шумозахисними та акустичними екранами, обладнати його спеціальним кожухом із внутрішньою шумоізоляцією та відведенням вихлопних газів.

Щоб зменшити вібрації, генератор також краще ставити далі від будівель і розміщувати його на рівній поверхні (або підкласти під нього грубий гумовий килимок).

Слід пам'ятати, що робота генераторів погіршує якість повітря. Особливу небезпеку становить чадний газ, тому генератори можна встановлювати лише на відкритому повітрі, де є посилений повітрообмін. Також слід тримати їх подалі від вікон та входів до будівлі.

Нагадаємо, в Україні фіксують збільшення кількості пожеж у приватному секторі, пов'язаних із використанням резервних джерел електроживлення, зокрема генераторів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: