Переговори зі Сполученими Штатами щодо укладення угоди у сфері безпеки давалися Україні дуже непросто.
Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
За його словами, процес підготовки угоди «був досить тривалим».
«Першими з усіх країн переговори щодо гарантій безпеки ми розпочали зі США. Це було ще у серпні минулого року. І ось тільки 13 червня цього року ми зі США уклали таку угоду. Чому так? Тому що ця угода непросто нам давалася. Ви пам'ятаєте: була певна пауза з боку США щодо військової підтримки України. І це також вплинуло на перебіг переговорів», – розповів Жовква.
Він додав, що після ухвалення Конгресом додаткової допомоги Україні переговори були відновлені з «більшою інтенсивністю».
Жовква також заявив, що Конгрес США не ратифікуватиме документ, оскільки ця угода «не вимагає ратифікації».
«Це так званий Executive agreement (виконавча угода – ред.). Але в угоді чітко зафіксовано, що Сполучені Штати Америки постійно звертатимуться до свого Конгресу для того, щоб забезпечити стабільну фінансову та військову підтримку України протягом цієї угоди, тобто всі 10 років», - зазначив чиновник.
Нагадаємо, президенти Володимир Зеленський та Джо Байден 13 червня підписали двосторонню угоду у сфері безпеки з метою зміцнення обороноздатності України, сприяння її євроатлантичній інтеграції та досягнення справедливого миру.
Водночас у Білому домі не впевнені, що Дональд Трамп підтримуватиме угоду про безпеку з Україною у разі свого переобрання.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»