Вищий антикорупційний суд визначив 3 млн грн застави народному депутату Миколі Задорожньому. НАБУ і САП підозрюють його у вимаганні надати неправомірну вигоду та в організації її одержання.
Таке рішення 17 липня ухвалила слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна, повідомляє «Слово і діло».
Детектив НАБУ і прокурор САП просили застосувати до нардепа Задорожнього запобіжний захід у вигляді 5 млн грн застави. Також вони просили покласти на нього низку обов'язків.
«Клопотання задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Миколи Задорожнього запобіжний захід у виді застави розміром 3 028 000 млн грн», – оголосила вона.
Суддя поклала на Задорожнього наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.
Прокурор САП Богдан Мирко розповів, що заявником у справі є голова однією з об'єднаних територіальних громад Сумської області. Як встановлено слідством, Задорожній висловив прохання голові Комишанської сільської об'єднаної територіальної громади Охтирського району Сумської області Сергію Павленку надати йому неправомірну вигоду у розмірі 14% від загальної суми укладеного контракту на реконструкцію водогону в селі Мала Павлівка, 4% мали бути передані органам правопорядку. Зокрема, йшлося про Службу безпеки України, прокуратуру, Управління стратегічних розслідувань Національної поліції та поліції.
У справі згадувався колишній начальник управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції в Сумській області Олег Ткаченко та ще один співробітник цього управління. Наразі, за даними слідства, Ткаченко обіймає посаду заступника начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції. Саме УСР надсилало запити про надання інформації до голови Комишанської ОТГ на Сумщині, а також складало стосовно нього адміністративний протокол за ненадання відповіді на нього.
Також до Комишанської сільради надходили звернення від Державної аудиторської служби. Вчинялися й інші перешкоджання, наприклад, виконавцю робіт з реконструкції водогону. Нардеп Задорожній обіцяв допомогти з вирішенням цих проблем. Так, він організував його зустріч з «Денисом Євгенійовичем», який виявився працівником УСР Сумщини, згідно протокол впізнавання особи. Мали бути вирішені питання й з прокурорами в регіоні, СБУ та іншими. На адресу Комишанської сільради надходили й звернення від Бюро економічної безпеки, які теж політик обіцяв допомогти вирішити.
Сам Задорожній мав листування з ексначальником УСР Сумщини Ткаченком в месенджері Threema, який був підписаний як «ТкаО». В цьому додатки нардеп листувався і з головою Комишанської ОТГ Павленком. Член парламенту визначив посередника, через якого він мав отримати неправомірну вигоду, бо «гроші брати в руки він не буде». Задорожній називав УСР в листуваннях «Департаментом стратегічних юристів» і стверджував, що вони допоможуть.
Крім того, прокурор САП повідомив, що Задорожній має трьох неповнолітній дітей, що дозволяє йому виїзд за кордон без перешкод. Також нардеп має зв'язки в органах правопорядку, що може перешкоджати слідству.
Нагадаємо, НАБУ і САП викрили нардепа Миколу Задорожнього на проханні надати неправомірну вигоду. Пізніше його виключили з партії «Слуги народу».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»