Апеляція залишила під заочним арештом фігуранта справи Інституту титану

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для задоволення скарги сторони захисту на заочний запобіжний захід підозрюваному.
фото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним арештом громадянина США Владіміра С. Моксона, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння у 2014 році 1,26 млн доларів Державного науково-дослідного та проєктного інституту титану.

Таке рішення 22 серпня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заочно заарештував підозрюваного Моксона. Сторона захисту подала скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу захисника залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 18 червня 2024 року – без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, суд визнав винуватим колишнього першого заступника генерального директора Державного науково-дослідного та проєктного інституту титану Андрія Рачкова. Йому призначили 10 років тюрми]} з позбавленням права обіймати посади строком на 3 роки з конфіскацією всього належного йому майна.

Також суд задовольнив цивільний позов і поставив стягнути з обвинуваченого Рачкова 10 млн грн на користь Інститут титану. Апеляційна палата ВАКС залишила вирок без змін. Утім Верховний суд призначив повторний апеляційний розгляд справи.

За версією слідства, Рачков, зловживаючи службовим становищем, та у змові з американцем Владв наніс Інституту титану збитків на 1,258 млн доларів. За даними слідства, колишній посадовець у змові з іншими особами, зокрема, американцем Моксоном, впродовж 2012-2013 рр забезпечив перерахування Інститутом титану іноземній компанії (Британські Віргінські острови) 1,258 млн доларів за роботи та послуги, які, як з'ясувало слідство, насправді не надавались.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: